Pogoda
19.08.2020 15:58

Czy chodzenie do kina w dobie koronawirusa jest bezpieczne? Epidemiolodzy są zgodni, że nie

Amerykańscy epidemiolodzy wypowiedzieli się w kwestii otwarcia kin w dobie pandemii. 

Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Kina dość mocno oberwały w wyniku wybuchu pandemii koronawirusa. Choć zagrożenie nie minęło, wiele placówek zdecydowało się na wznowienie działalności przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa. Czy to jednak wystarczy? Amerykańscy epidemiolodzy twierdzą, że nie.

Kino w czasie koronawirusa jest niebezpieczne?

Na łamach portalu AV Club ukazało się stanowisko kilku epidemiologów, którzy zostali zapytani o bezpieczeństwo sal kinowych podczas obecnej pandemii. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że odradzają skorzystania z przyjemności obejrzenia filmów na wielkim ekranie. Profesor epidemiologi z Los Angeles, dr Anne W. Rimoin, podkreśliła, że nie ma możliwości, by było to dostatecznie bezpieczne.  

"

Ludzie muszą zdać sobie sprawę, że tak naprawdę nie ma scenariusza zerowego ryzyka podczas pandemii COVID-19. Radzimy ludziom, aby nie wchodzili w interakcje ludźmi spoza najbliższej rodziny lub wspólnego gospodarstwa domowego, chyba że jest to absolutnie konieczne. Należy ograniczyć zgromadzenia o licznie osób większej niż 10 w jakiejkolwiek przestrzeni i unikać obszarów zamkniętych. I zdecydowanie nie powinniście przebywać w pomieszczeniach, w których musielibyście zdjąć maskę, nawet do jedzenia. Kina łączą w sobie wszystkie te problemy. "

Podobne stanowisko objął dr Abdul El-Sayed, który stwierdził, że choć kocha kino, wizyta w nim byłaby ostatnią rzeczą, na jaką by się teraz zdecydował. Poruszono również kwestię tego, że ludzie zwyczajnie nie będą się stosować do zaleceń bezpieczeństwa i m.in. zdejmować maski podczas seansów. 

Koronawirus w sklepach
Koronawirus w sklepach
Przeczytaj także Polskie sklepy wycofały się z wymogu noszenia maseczek. Gdzie przepis już nie obowiązuje?
Tagi: Newsy koronawirus