Czy gra Pokemon na Nintendo Switch będzie rebootem serii?

Kamil Kacperski
09.03.2018 13:06
Czy gra Pokemon na Nintendo Switch będzie rebootem serii? Fot. materiały prasowe

Według wiadomości pochodzących od informatora Chinsese Riddlera, Wielkie N szykuje restart serii o kieszonkowych potworkach, który zacznie się od zapowiedzianej gry na nową konsolę Nintendo. Czy szykuje się pokemonowa rewolucja?

Jak zawsze w przypadku doniesień od różnych internetowych informatorów, wszystkie informacje są niepotwierdzone i dopóki głosu nie zabierze Nintendo lub Gamefreak, są to właściwie tylko teorie. Nie mniej, Chinese Riddler ma w swoim CV kilka punktów, które okazały się być prawdziwe - jednym z nich było potwierdzenie, że w grach „Pokemon Ultra Sun & Moon” pojawi się Rainbow Team Rocket. Z drugiej strony, zapowiadał, że pojawią się w nich również nowe alolańskie wersje Pokemonów, co okazało się być nieprawdą.

Tym razem Riddler na swoim koncie na Twitterze opublikował wiadomości, które mówią o tym, że Nintendo zdecydowało się na reboot serii i pierwszą grą w nowym kanonie będzie niezatytułowana jeszcze produkcja przeznaczona na Nintendo Switch. Co ciekawe, seria Tweetów została bardzo szybko usunięta. Tu pojawia się pytanie - czy skasował je Chinese Riddler, gdy dowiedział się, że tak naprawdę był to pic na wodę, czy może zainterweniowało Wielkie N, które nie chciało, aby tak ważna informacja ujrzała światło dzienne już teraz.

Chinese Riddler otwarcie przyznał, że Pokemony na Switcha będą rebootem całej marki. Teraz cała nitka została już usunięta.

Czy czeka nas reboot Pokemonów?

Pojawia się pytanie na czym ów reboot miałby polegać. Trudno sobie wyobrazić, żeby Nintendo i Gamefreak postanowili wymazać ponad dwudziestoletnią historię marki, która stworzyła już ponad 800 stworków. Być może restartem nazwano powrót do regionu Kanto, czyli miejsca, w którym rozgrywały się gry „Pokemon Red”, „Blue, „Yellow”, „Fire Red” i „Green Leaf”? Wrzucenie graczy do miejsca, które doskonale znają, pozwoliłoby w dużo lepszy sposób zaaklimatyzować fanów serii do zmian w mechanice rozgrywki. O ile takowe się pojawią.

Innym rozwiązaniem mógłby być lekki reboot, znany z gier „Pokemon Black & White”. Tam gracze poznawali nowy region zwany Unovą, w którym mogliśmy złapać tylko nieznane dotychczas stworki. Jednocześnie główne zasady rozgrywki nie zostały zmienione, jedynie lekko usprawnione. Wciąż gra była RPG-iem z widokiem z góry, w którym walka była turowa i opierała się na zasadach gry w „kamień, papier i nożyce”.

Na razie jednak są to tylko pogłoski. Oficjalne informacje powinniśmy poznać już niedługo, ponieważ Nintendo twierdzi, że nowa gra o Pokemonach pojawi się na Nintendo Switch jeszcze w 2018 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.