Czy legenda polskiego stuntu pobije rekord Guinessa w paleniu gumy?

Aleksandra Kopka
12.05.2017 11:23
Czy legenda polskiego stuntu pobije rekord Guinessa w paleniu gumy? Fot. kadr z wideo

20 maja 2017 roku, w Rzeszowie, legenda polskiego stuntu podejmie próbę pobicia rekordu Guinnessa w jeździe motocyklem przy jednoczesnym paleniu gumy.

Największy salon marki Harley-Davidson w Polsce, podjął się organizacji bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym paleniu gumy i jeździe motocyklem. Poprzedni rekord został ustanowiony w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku, i jego wynik wynosi 3,6 kilometra. 

20 maja 2017 roku, organizatorzy planują ustawienie trasy na ponad 5 kilometrów. Do pobicia rekordu Guinnessa wytypowany został Maciek „DOP” Bielicki, w świecie stunterów uznawany za legendę tego ekstremalnego sportu.

Maciek Bielicki, w świecie motosportu znany bardziej jako DOP to jedyny motocyklistą, który swoje ewolucje wykonuje na Harleyu- Davidsonie Sportster Iron 883. Każdy kto choć trochę interesuje się tą dziedziną motoryzacji wie, że poderwanie tej maszyny jest nie lata wyczynem.

Ogrom pracy jaki musi w tym zadaniu wykonać zawodnik, oraz motocykl opisuje Stanisław Myszkowski, szef GOC Harley-Davidson:

Po 300 metrach jazdy z paleniem gumy kończą się hamulce, płyn się gotuje i nie można ich już puścić. Przez 10 minut trzeba cały czas zaciskać hamulec ręką, przenieść cały ciężar ciała na przód motocykla, aby jak najbardziej odciążyć tylne koło, jednocześnie kontrolować motocykl i cały czas palić gumę. Jeśli zostanie to przed czasem chociaż na moment przerwane, próbę bicia rekordu będzie trzeba powtórzyć. W międzyczasie zmienić klocki hamulcowe, opony. Kierowca też musi odpocząć, ponieważ takie panowanie nad motocyklem wymaga sporej siły.

Jak zapowiada organizator próby będą powtarzane do skutku, jeśli tylko pozwoli na to czas i pogoda. Jednakże jak zdążył się już po chwalić, Maciek „DOP” Bielicki już podczas treningów osiągał wynik dający mu miano nowego rekordzisty Guinnessa.

Bicie rekordu będzie główną atrakcją całej imprezy, jednak prócz tego organizatorzy gwarantują emocje dla całej rodziny. Na miejscu dostępne będą wszystkie modele marki Harley-Davidson oraz unikatowe egzemplarze marki GOC. Zobaczyć będzie można „Behemoth Bike”, „Hard Rock Cafe” czy pierwszy na świecie wytatuowany motocykl jakim jest „Racydywista”.

Impreza jest otwarta dla kibiców a jej przebieg podajemy poniżej:

10:00 Otwarcie salony GOC Harley-Davidson oraz rozpoczęcie imprezy
10:30 Zamknięcie drogi dla ruchu
11:00 Powitanie gości i prezentacja najnowszego modelu Harley-Davidson Street-Rod
11:15 Rozpoczęcie bicia rekordu Guinnessa
13:00 – 16:00 Atrakcje w salonie i na parkingu GOC Harley-Davidson
16:00 Zakończenie imprezy

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.