Pogoda
02.04.2019 13:43

Czy plastikowe torebki zostaną zakazane? Nowe regulacje wchodzą w życie

Wszystko wskazuje na to, że do 2020 roku znikną z Nowego Jorku wszystkie torebki plastikowe. Zamiast tego, używać będzie się papierowych i biodegradowalnych.

nowy jork smieci
fot: shutterstock

Ekolodzy starają się przekonać społeczeństwo do zdecydowanych działań ku ochronie naszej planety.  Nie jesteśmy jednak przekonani, czy kolejny protest song lub manifestacja w środku miasta, która tylko zdenerwuje chcących dostać się do pracy mieszkańców to dobry pomysł. Zanieczyszczamy planetę od lat, ale nie zdajemy sobie sprawy, jakie to może mieć skutki.

Zakaz korzystania z plastikowych reklamówek w Nowym Jorku

Najbardziej brutalnym sposobem na walkę z zanieczyszczeniem planety są regulacje prawne. Przez zakazanie plastikowych reklamówek, czy nałożenie ograniczenia emisji spalin nie zwiększy się świadomość społeczna problemu, ale efekty takich działań będą natychmiastowe.

nieszczepione dziecko
nieszczepione dziecko
Przeczytaj także Zakaz wstępu do miejsc publicznych dla nieszczepionych dzieci. Rodzice mogą zapłacić nawet 1500 zł grzywny

Na początku kwietnia 2019 roku gubernator stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo, uchwalił budżet na 2020 rok, który zakłada zakaz korzystania z foliowych reklamówek. Tym samym, Nowy Jork jest trzecim stanem, po Kalifornii i Hawajach, który zakazuje korzystania z plastikowych reklamówek.

tumblr
tumblr
Przeczytaj także Tumblr zabronił pornografii. Teraz zmaga się ze spadkami odwiedzin

Do marca 2020 roku nie zobaczymy już w Nowym Jorku foliowych torebek.

Czy Polska powinna zakazać plastikowych reklamówek?

Marcin Czajkowski