Czy przepowiednie o końcu świata spełniają się na naszych oczach? Oceńcie sami!

17.06.2020 15:53
Koniec świata 2020|undefined Fot. Shuttenstock

Od początku 2020 ludzkość walczy z niezliczonymi przeciwnościami losu. Biblia, starożytne księgi i apokryfy, proroctwa i współczesne przepowiednie wymieniają szereg czynników, które zwiastują ostateczny koniec ludzkości. Czy zapowiedź końca świata spełnia się na naszych oczach? Oceńcie sami!

Dwa tysiące lat temu powstała ostatnia księga Nowego Testamentu, znana jako Apokalipsa Świętego Jana.  Zapowiedziano w niej powrót Jezusa, który ma nastąpić po okresie nieszczęść i plag zesłanych na ludzi. Swoje wizje końca świata prezentowała też niezliczona ilość proroków i jasnowidzów. Czy analizując występujące obecnie na świecie wydarzenia, możemy sądzić, że żyjemy w czasach ostatecznych?

Kiedy nastąpi koniec świata?

Jak będzie wyglądał koniec świata? Biblia mówi wyraźnie, że:

O dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec (Mt 24,36).

Jednak nim nadejdzie Sąd Ostateczny, pojawią się znaki przepowiadające jego nadejście: wojny, niepokoje, klęski żywiołowe, choroby, ból i cierpienie.

Trzęsienia ziemi 2020

O trzęsieniach ziemi mówili wyraźnie zarówno Nostradamus, jak i Baba Wanga, ale wzmianki o tych zjawiskach w kontekście końca świata pojawiały się także o wiele wcześniej: u Majów, w Biblii i wielu innych starożytnych księgach.

Rok 2020 rozpoczął się silnym trzęsieniem ziemi, które nawiedziło Turcję a konkretnie rejon miasta Elazığ. Krótko potem zjawisko tym razem sile M7.7 powtórzyło się na Karaibach. Wstrząs okazał się najsilniejszym na Karaibach od 1946 roku, a więc od 74 lat.

Erupcje wulkanów 2020

Nie inaczej prorocy mówią o erupcjach wulkanów, które również mają nam zwiastować zbliżającą się apokalipsę.

Początek 2020 roku zapamiętają na długo mieszkańcy Filipin, gdzie doszło do pierwszej od 43 lat erupcji wulkanu Taal. 10 kwietnia w Indonezji wybuchło 6 wulkanów na raz, w tym Krakatau. Słup dymu i popiołu ma 15 km. Wulkan spędza sen z powiek także mieszkańcom południowo-zachodniej Islandii. Na Półwyspie Reykjanes ze snu trwającego niemal tysiąc lat budzi się wulkan Mt. Thorbjorn.

Inwazja szarańczy 2020

Apokalipsa św. Jana mówi wyraźnie o pladze szarańczy:

A z dymu wyszła szarańcza na ziemię i dano jej moc, jaką mają ziemskie skorpiony (Ap 9, 3).

W 2020 roku Afrykę i Indie nawiedziła wyjątkowo żarłoczna szarańcza, jakiej nie widziano tam od 25 lat. Miasto Jaipur w Indiach zostało opanowane przez owady, które zniszczyły niemal 50 tys. hektarów upraw.

W najtrudniejszej sytuacji znaleźli się jednak mieszkańcy Kenii, Somalii i Etiopii, gdzie takiej liczebności owadów nie było od 70 lat. Jednak na tym nie koniec. Jeśli warunki atmosferyczne będą ku temu sprzyjające, to szarańcza może w kolejnych tygodniach i miesiącach dotrzeć nad Bliski Wschód i dalej w kierunku południowej Rosji.

Wielkie pożary 2020

Wielkie pożary, takie jak te w Australii czy skażonej strefy w Czarnobylu mają być jednym z symptomów nadchodzącego końca świata między innymi według Królowej Saby. Znakiem zbliżającej się apokalipsy będzie również wielka susza, która zniszczy całą roślinność oraz to, że w niektórych miejscach gleba zacznie "płonąć" sama z siebie.

Koronawirus 2020

Jak się okazuje straszna, nieznana choroba przewija się niemal u wszystkich mniej lub bardziej znanych proroków.

Koronawirus to od początku 2020 roku temat numer jeden na całym świecie. Tajemniczy wirus zaczął zbierać swoje żniwo w chińskiej miejscowości Wuhan, skąd stopniowo rozlał swój zasięg na niemal cały świat. Wirus atakuje górne drogi oddechowe, powodując przede wszystkim duszności, kaszel i wysoką gorączkę. Na dzień 17 czerwca 2020 w Polsce potwierdzono zakażenie koronawirusem u 30 701 osób, 1 286 pacjentów zmarło, a 14 921 osób już wyleczono.

Zobacz również: Papież Franciszek przewidział koronawirusa i koniec świata. Przerażająca przepowiednia spełnia się na naszych oczach?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.