Pogoda
17.06.2020 15:53

Czy przepowiednie o końcu świata spełniają się na naszych oczach? Oceńcie sami!

Od początku 2020 ludzkość walczy z niezliczonymi przeciwnościami losu. Biblia, starożytne księgi i apokryfy, proroctwa i współczesne przepowiednie wymieniają szereg czynników, które zwiastują ostateczny koniec ludzkości. Czy zapowiedź końca świata spełnia się na naszych oczach? Oceńcie sami!

Koniec świata 2020
foto: Shuttenstock

Dwa tysiące lat temu powstała ostatnia księga Nowego Testamentu, znana jako Apokalipsa Świętego Jana.  Zapowiedziano w niej powrót Jezusa, który ma nastąpić po okresie nieszczęść i plag zesłanych na ludzi. Swoje wizje końca świata prezentowała też niezliczona ilość proroków i jasnowidzów. Czy analizując występujące obecnie na świecie wydarzenia, możemy sądzić, że żyjemy w czasach ostatecznych?

Kiedy nastąpi koniec świata?

Jak będzie wyglądał koniec świata? Biblia mówi wyraźnie, że:

"

O dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec (Mt 24,36). "

Jednak nim nadejdzie Sąd Ostateczny, pojawią się znaki przepowiadające jego nadejście: wojny, niepokoje, klęski żywiołowe, choroby, ból i cierpienie.

Trzęsienia ziemi 2020

O trzęsieniach ziemi mówili wyraźnie zarówno Nostradamus, jak i Baba Wanga, ale wzmianki o tych zjawiskach w kontekście końca świata pojawiały się także o wiele wcześniej: u Majów, w Biblii i wielu innych starożytnych księgach.

Rok 2020 rozpoczął się silnym trzęsieniem ziemi, które nawiedziło Turcję a konkretnie rejon miasta Elazığ. Krótko potem zjawisko tym razem sile M7.7 powtórzyło się na Karaibach. Wstrząs okazał się najsilniejszym na Karaibach od 1946 roku, a więc od 74 lat.

Erupcje wulkanów 2020

Nie inaczej prorocy mówią o erupcjach wulkanów, które również mają nam zwiastować zbliżającą się apokalipsę.

Początek 2020 roku zapamiętają na długo mieszkańcy Filipin, gdzie doszło do pierwszej od 43 lat erupcji wulkanu Taal. 10 kwietnia w Indonezji wybuchło 6 wulkanów na raz, w tym Krakatau. Słup dymu i popiołu ma 15 km. Wulkan spędza sen z powiek także mieszkańcom południowo-zachodniej Islandii. Na Półwyspie Reykjanes ze snu trwającego niemal tysiąc lat budzi się wulkan Mt. Thorbjorn.

Inwazja szarańczy 2020

Apokalipsa św. Jana mówi wyraźnie o pladze szarańczy:

"

A z dymu wyszła szarańcza na ziemię i dano jej moc, jaką mają ziemskie skorpiony (Ap 9, 3). "

W 2020 roku Afrykę i Indie nawiedziła wyjątkowo żarłoczna szarańcza, jakiej nie widziano tam od 25 lat. Miasto Jaipur w Indiach zostało opanowane przez owady, które zniszczyły niemal 50 tys. hektarów upraw.

W najtrudniejszej sytuacji znaleźli się jednak mieszkańcy Kenii, Somalii i Etiopii, gdzie takiej liczebności owadów nie było od 70 lat. Jednak na tym nie koniec. Jeśli warunki atmosferyczne będą ku temu sprzyjające, to szarańcza może w kolejnych tygodniach i miesiącach dotrzeć nad Bliski Wschód i dalej w kierunku południowej Rosji.

Wielkie pożary 2020

Wielkie pożary, takie jak te w Australii czy skażonej strefy w Czarnobylu mają być jednym z symptomów nadchodzącego końca świata między innymi według Królowej Saby. Znakiem zbliżającej się apokalipsy będzie również wielka susza, która zniszczy całą roślinność oraz to, że w niektórych miejscach gleba zacznie "płonąć" sama z siebie.

Koronawirus 2020

Jak się okazuje straszna, nieznana choroba przewija się niemal u wszystkich mniej lub bardziej znanych proroków.

Koronawirus to od początku 2020 roku temat numer jeden na całym świecie. Tajemniczy wirus zaczął zbierać swoje żniwo w chińskiej miejscowości Wuhan, skąd stopniowo rozlał swój zasięg na niemal cały świat. Wirus atakuje górne drogi oddechowe, powodując przede wszystkim duszności, kaszel i wysoką gorączkę. Na dzień 17 czerwca 2020 w Polsce potwierdzono zakażenie koronawirusem u 30 701 osób, 1 286 pacjentów zmarło, a 14 921 osób już wyleczono.

Zobacz również: Papież Franciszek przewidział koronawirusa i koniec świata. Przerażająca przepowiednia spełnia się na naszych oczach?

Tagi: przepowiednie III wojna światowa koniec świata