Czy to iPhone, czy pistolet?

Michał Tomaszkiewicz
24.03.2016 09:50
Czy to iPhone, czy pistolet? Fot. idealconceal.com

Amerykański start-up wpadł na pomysł rodem z koszmarów – dwustrzałową broń wyglądającą jak umieszczony w odpornej obudowie iPhone. 

Podczas gdy zdrowy rozsądek podpowiada, że jest to wyjątkowo zły pomysł, Ideal Conceal – taką nazwę wybrał dla siebie przyszły producent pistoletu – przedstawia zamaskowaną broń jako rozwiązanie zwiększające poczucie bezpieczeństwa obywateli. Inspiracją dla powstania pomysłu było wydarzenie, jakie spotkało twórcę pistoletu w jednej z restauracji.

Dziecko, które zauważyło noszoną przeze mnie broń powiedziało o tym głośno swojej mamie i w rezultacie cała sala patrzyła się na mnie tak, jakbym miał tam zamiar urządzić zaraz strzelaninę. Przyszło mi wtedy do głowy, że musi być jakiś sposób na posiadanie przy sobie broni i bez niepokojenia tym faktem ludzi.

Producent zauważył, że ludzie noszą ze sobą wszędzie smartfony, więc broń przypominająca je z wyglądu będzie mogła być pokazywana praktycznie wszędzie bez wzbudzania podejrzeń i paniki. W razie potrzeby wystarczy rozłożyć konstrukcję, żeby otrzymać w pełni sprawnego dwustrzałowca.

Uzbrojony iPhone został wyceniony na 395 dolarów i ma trafić do sprzedaży w połowie 2016 roku. Producent chwali się, że otrzymał już ponad 2500 e-maili od ludzi zainteresowanych kupnem. Posiadacze pistoletu będą musieli legitymować się pozwoleniem na noszenie ukrytej broni.

foto: idealconceal.com Fot. foto: idealconceal.com

Konstrukcja Ideal Conceal nie jest pierwszą, której udało się zamknąć funkcjonującą broń w kształcie pudełka. Po raz pierwszy jednak mamy do czynienia z projektem, który ma udawać niewinny przedmiot codziennego użytku. Dwustrzałowa broń o kalibrze .380 ma nawet umieszczoną na obudowie imitację obiektywu aparatu fotograficznego oraz wyjścia słuchawkowego.

Producent zapowiada, że zamierza przygotować smartfonowe pistolety o innych kalibrach, na 2018 rok zapowiedział także zaprezentowanie zamaskowanej broni półautomatycznej.

Nietrudno domyślić się, jak dostępność takiej broni wpłynie na bezpieczeństwo przeciętnych ludzi, narażonych coraz bardziej przez zamachy terrorystyczne. Smartfon, do tej pory postrzegany jako bezpieczne i niewinne urządzenie, stać się może narzędziem zbrodni.

Co myślicie o tak zamaskowanej broni?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.