Pogoda
11.12.2017 15:20

Czy twórca najgorszego filmu świata jest Polakiem? 5 rzeczy, których nie wiedzieliście o Tommym Wiseau

Tommy Wiseau to jedna z najbardziej tajemniczych postaci w świecie kina. Na jego temat krąży wiele dziwnych informacji. Oto najważniejsze z nich.

Czy twórca  najgorszego filmu świata jest Polakiem? 5 rzeczy, których nie wiedzieliście o Tommym Wiseau
foto: kadr z filmu The Room

Każdy, kto interesuje się kinem, na pewno słyszał o produkcji, która przez wielu nazywana jest najgorszym filmem świata. Mowa oczywiście o „The Room” - dramacie (w tym przypadku dosłownie), który stał się... kultową komedią. Tommy Wiseau jest autorem scenariusza, producentem a także wcielił się w głównego bohatera. „The Room” jest tak kiepskim filmem, że widzowie pokochali dzieło, jak i jego twórcę. James Franco postanowił nawet zrobić film o powstawaniu opus magnum Wiseau. „The Disaster Artist” wejdzie do polskich kin już 9 lutego 2018 roku. Na temat filmowca pojawiło się wiele zaskakujących informacji, które trudno potwierdzić lub obalić, gdyż Wiseau bardzo dba o swoje życie prywatne. Tak bardzo, że do tej pory nie wiadomo kiedy i gdzie się urodził. Oto 5 niesamowitych ciekawostek na temat twórcy „The Room”.

1. Zbił majątek sprzedając kurtki ze sztucznej skóry

„The Room” to kino niezależne. I chociaż wygląda, jakby był stworzony za darmo, na produkcję wydano 6 milionów dolarów! Skąd nikomu nieznany mężczyzna wziął tak ogromne pieniądze na debiut filmowy? Na ten temat krąży wiele teorii, ale sam zainteresowany twierdzi, że uzbierał... sprzedając kurtki ze sztucznej skóry. Kiedy przybył do San Francisco, zajmował się sprzedażą wielu rzeczy. Ale prawdziwe pieniądze zarobił dopiero, importując koreańskie kurtki, które później sprzedawał Amerykanom. Są jednak tacy, którzy nie wierzą w te zapewnienia. Złośliwi twierdzą, że część majątku pochodzi z prania brudnych pieniędzy. Inni uważają, że Tommy pochodzi z jednej z europejskich rodzin królewskich i dzięki swoim krewnym był w stanie stworzyć „The Room”. 

2. Ma własny sklep online

Sklep Tommy'ego Wiseau

Jak widać, handel to po filmie druga specjalność Tommy'ego Wiseau. Mimo że jest słynnym na cały świat scenarzystą, reżyserem i aktorem (mówiąc w skrócie - wizjonerem!), postanowił otworzyć własny sklep online. Na stronie tommwiseau.com możecie kupić rozmaite rzeczy związane z osobą naszego bohatera. Od majtek, po bluzy, paski, zegarki, koszulki i płyty DVD z najgorszym filmem świata. Tak, motywem przewodnim większości tych gadżetów jest oczywiście „The Room”. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Tommy Wiseau The Disaster Artist The Room