Pogoda
02.08.2018 11:11

Czy twórcy „Def Jam Vendetta” zapowiadają nowę grę z serii?

Def Jam Recordings HIPOTETYCZNIE zapytało się fanów na Twitterze, kto powinien być na okładce nowej produkcji, a także które miasto powinno być centrum rozgrywki.

Def Jam Recordings
foto: materiały prasowe

„Def Jam” to seria bijatyk, w których głównymi bohaterami byli... raperzy. W poprzednich częściach do dyspozycji mieliśmy takich artystów, jak Ludacris, Snoop Dogg, DMX, Busta Rhymes czy Flava Flav. Łącznie powstało aż 5 odsłon gier, a ostatnią z nich jest wydane na PS3 i Xboksy 360 „Def Jam: ICON”, które spotkało się jednak z niezbyt dobrym przyjęciem, przez co marka na kilka lat zamarła. 

Wytwórnia płytowa postanowiła jednak sprawdzić grunt pod nową odsłonę „Def Jamu”. Pod koniec lipca 2018 roku opublikowali na swoim Twitterze zdjęcie „okładki” z zaciemnioną sylwetką postaci. Twórcy dodali do zdjęcia podpis, w którym zadali fanom pytanie: „kto HIPOTETYCZNIE powinien się pojawić na okładce nowej odsłony?”:

Czy powstanie nowa część Def Jamu?

Kilka dni później Def Jam Recordings zadało kolejne pytanie związane z potencjalną odsłoną serii - które miasto tym razem powinno być centrum rozgrywki? Wcześniej to Nowy Jork był mekką „Def Jamu”, jednak wygląda na to, że twórcom Wielkie Jabłko się znudziło. Do wyboru dostaliśmy 4 miasta: Los Angeles, Atlantę, Chicago i Miami. Każde z nich jest domem wielu znanych artystów - z LA pochodzi Kendrick Lamar, Atlanta to dom Migos, Lil Uziego Verta, czy Donalda Glovera, aka Childisha Gambino. W Chicago wychował się np. Kanye West, a w Miami zaczynał Rick Ross.

Wygląda na to, że twórcy po kilku latach nieobecności chcą postawić na nowe, świeże ksywy z amerykańskiej rap-gry. Cóż, gdyby do tego dodać współczesną grafikę i np. tryb levellingu znany z „Injustice 2”, to kto wie, może mielibyśmy do czynienia z powrotem „Def Jamu” do łask?

Def Jam nowej generacji?

Oczywiście na razie są to jedynie spekulacje i dopóki Def Jam Recordings nie udostępni oficjalnych informacji, to marzenia o nowej części „Def Jamu” pozostają jedynie... cóż, marzeniami. Chcielibyście znowu stoczyć kilka pojedynków na ringu używając do tego znanych raperów?

Kamil Kacperski
Tagi: Gry