Pogoda
07.05.2018 13:13

Czy twórcy gier z serii „Batman: Arkham” pracują nad produkcją o Supermanie?

Po sieci krążą plotki, według których Rocksteady miałoby pracować nad grą z otwartym światem, w której głównym bohaterem byłby sam człowiek ze stali. Czy twórcy gier o Batmanie faktycznie pracują nad nową produkcją dla DC?

Superman
foto: kadr z gry

Ostatnią dużą produkcją przygotowaną przez Rocksteady jest „Batman: Arkham Knight”, który pojawił się na Playstation 4, Xboksach One oraz pecetach w 2015 roku. Od premiery tejże gry minęły już prawie 3 lata, zatem fani spodziewają się nowych ogłoszeń z obozu brytyjskiego studia, które w międzyczasie zdołało jeszcze przygotować Batmana w wersji VR, ale umówmy się - było to raczej demo produkcyjne, niż pełnoprawny produkt.

Dlatego wiele osób zaczęło wierzyć w coraz to kolejne plotki rozsiewane przez „branżowych insiderów” na łamach takich stron jak Reddit, czy 4chan. Oczywiście, do wszystkich informacji publikowanych przez owe „sprawdzone źródła” należy podchodzić z ogromną dozą sceptycyzmu, aczkolwiek chwila fantazjowania, niczym dzieci bawiące się na podwórku, nikomu nigdy nie wyrządziła krzywdy. Co zatem pichci Rocksteady według internetowych ekspertów?

Superman nową twarzą gier DC

Według anonimowego źródła z 4chana, produkcja o Supermanie zostanie przedstawiona graczom jeszcze przed targami E3, które w tym roku odbywają się w dniach 12-14 czerwca w Los Angeles. W poście znajdziemy również bardziej szczegółowe informacje powiązane z nową produkcją o człowieku ze stali. Przede wszystkim, autor „przecieku” potwierdza, że grę przygotowuje Rocksteady, czyli twórcy „Batman: Arkham”. Co znajdzie się się w produkcji?

  • Stworzone przez Rocksteady
  • Gra będzie działała na silniku graficznym Unreal Engine 4
  • Metropolis będzie ogromne - trzykrotnie większe niż Gotham z „Arkham Knight”
  • Nie można wcielić się w Clarka Kenta
  • Głównym przeciwnikiem jest Brainiac
  • Superman będzie nieco osłabiony (tak jak w „Superman: The Animated Series)
  • System destrukcji otoczenia (tak jak w „Arkham Knight”, nie damy rady zawalić budynku)
  • W systemie walki pojawia się możliwość latania
  • Akcja dzieje się w tym samym świecie, co gry z serii „Arkham”
  • Easter eggi z mitologii Supermana oraz do tego, co działo się w przeszłości świata Arkham

Plotki zgadzałyby się z wypowiedziami szefa marketingu Rocksteady, Gaza Deavesa, pochodzącymi z października 2017 roku, który zapowiadał wówczas, że studio pracuje nad czymś ogromnym i bardzo ekscytującym. Czymś takim niewątpliwie byłaby pierwsza od dawna gra o Supermanie, która do tego (biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia Rocksteady) byłaby prawdopodobnie naprawdę wysokiej jakości.

Cóż, jeżeli wierzyć użytkownikowi 4chana, wygląda na to, że Warner Bros. i Rocksteady już całkiem niedługo zaprezentują światu swoją nową produkcję. Jeżeli jednak do tego nie dojdzie, to pewnie Rocksteady pokaże światu coś nowego już na wspomnianych targach E3.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Superman