Czy w „Assassin's Creed: Odyssey” odwiedzimy Atlantydę?

Kamil Kacperski
23.08.2018 13:52
Assassin's Creed Odyssey|undefined Fot. materiały prasowe

Takie plotki zaczęły krążyć po internecie, gdy szef Ubisoftu postanowił zdradzić, że w 2019 roku nie będzie kolejnej odsłony „Assassin's Creed”, tylko gracze będą mogli pobrać dodatki do „Odyssey”.

Atlantyda w nowym asasynie? Czemu nie! Szef Ubisoftu, Yves Guillemot, udzielił ostatnimi czasy wywiadu dla Eurogamer, w którym poinformował, że następna odsłona „Assassin's Creed” ukaże się dopiero w 2020 roku, ponieważ twórcy (tak jak zapowiadali kilka miesięcy temu) chcą pracować dłużej nad kolejnymi grami z serii, aby te były lepsze jakościowo.

Ale taka dziura wydawnicza, która pojawi się w 2019 roku, musi być załatana. I chociaż Guillemot nie potwierdził, że jesienią przyszłego roku otrzymamy spin-off albo DLC, to pewne jest, że coś asasyńskiego od Ubisoftu dostaniemy. Szef Ubi rozwinął swoją myśl w wywiadzie dla GameSpot:

To, co gracze otrzymają w przypadku „Odyssey”, to mnóstwo nowej zawartości. Cała drużyna chce regularnie dawać nowe tryby rozgrywki, więc jak kupicie nowego „Assassin's Creeda” w tym roku, to tak naprawdę dostaniecie go na parę lat.

Assassin's Creed w Atlantydzie?

Cóż, „Origins” miało „Klątwę faraonów” i „Ukrytych”, czyli dość spore dodatki przypominające bardziej rozszerzenia „Serca z kamienia” czy „Krew i wino”, niż standardowe DLC, które zawiera pakiet kosmetyczny dla postaci. Dłuższa przerwa wydawnicza i wypowiedzi Yvesa Guillemota sugerują, że Ubisoft wyda jeszcze więcej tego typu dodatków do nadchodzącego „Odyssey”. A dlaczego akurat Atlantyda? 

Ponieważ plotki na ten temat sięgają czerwca 2018 roku, a samo zatopione miasto miało być nawet częścią podstawowej wersji gry. Dlatego twórcy, rzekomo mając gotową lokalizację, raczej będą skłonni wydać ją w postaci płatnego dodatku, który zapewni graczom kolejne kilkanaście godzin zabawy z „Assassin's Creed Odyssey”. Wiemy również, że w samej fabule pojawią się postaci mistyczne, takie jak chociażby Meduza, więc legendarna podwodna kraina nie jest bardzo absurdalnym pomysłem.

Assassin's Creed Odyssey - kiedy premiera?

Wszystkiego dowiemy się w swoim czasie - na razie możemy jedynie czekać na „Assassin's Creed Odyssey”, które trafi do sprzedaży 5 października 2018 roku. Gra będzie dostępna na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.