Głośniki z Biedronki Hykker Deep Sound Speaker

Michał Tomaszkiewicz
13.06.2016 11:24
Głośniki z Biedronki Hykker Deep Sound Speaker Fot. materiały prasowe

Hykker Deep Sound Speaker to głośnik, który dzięki wbudowanemu akumulatorowi potrafi odgrywać muzykę przez 6 godzin. Co potrafi wyceniony na 49,99 zł gadżet Bluetooth z Biedronki?

Sprzęt pojawił się w sklepach sieci handlowej 13 czerwca 2016 roku i wygląda na to, że jest to kolejna okazja przygotowana przez Biedronkę we współpracy z polskim producentem, oferującym smartfony i gadżety pod markami myPhone oraz Hykker.

Głośnik Deep Sound Speaker podłącza się do źródła dźwięku bezprzewodowo – za pośrednictwem protokołu Bluetooth w wersji 2.1 – lub poprzez gniazdo minijack. W dość niewielkiej obudowie – wymiary głośnika to 275x40x56 mm – udało się zmieścić łącznie 4 przetworniki.

Dźwięk z dodatkowym basem

Hykker Deep Sound Speaker wyposażony jest w 2 głośniki o mocy 3 W każdy, wspomagane przez 2 membrany basowe. Dzięki temu głośnik jest w stanie odgrywać dźwięk o całkiem dobrej jakości. Gadżet pracuje w trybie monofonicznym.

Audiofile mogą nie być zachwyceni – dla nich wyznacznikiem jakości będzie kosztujący 50 000 euro zestaw Seinheiser HE 1 – ale przeciętni słuchacze nie będą mieli na co narzekać – odtwarzany dźwięk jest czysty, a niskie tony dobrze wyczuwalne.

Muzyka może być dostarczana ze źródła zewnętrznego – np. smartfona – ale Deep Sound Speaker jest także samodzielnym urządzeniem pozwalającym na odgrywanie plików MP3 zapisanych na karcie microSD (o maksymalnej pojemności 32 GB) lub pamięci USB (łącze w standardzie 2.0).

Gadżet wyposażony jest ponadto w moduł radiowy, umożliwiający odbieranie stacji nadających w zakresie częstotliwości 87,5–108 MHz. W tym trybie niezbędne jest podłączenie do gniazda zasilania (standardowe microUSB) kabla, który służy jako antena.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Praca bez kabla z telefonicznym bonusem

Wbudowany w głośnik akumulator o pojemności 1200 mAh pozwala na odgrywanie dźwięku przez około 6 godzin – możliwy do osiągnięcia czas zależy od ustawionego natężenia dźwięku oraz sposobu, w jaki Hykker Deep Sound Speaker podłączony jest do źródła dźwięku.

Najwięcej energii zabierać będzie transmisja przez Bluetooth – producent szacuje, że zasięg przesyłu danych wynosi około 10 metrów. Pin niezbędny do sparowania Hykker Deep Sound Speaker ze smartfonem jest standardowy – na żądanie wystarczy wpisać „0000”.

Jeśli głośnik połączony jest ze smartfonem, może służyć jako zestaw głośnomówiący. Połączenia przychodzące można odbierać bezpośrednio z gadżetu – wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk. Hykker Deep Sound Speaker pozwala ponadto na inicjowanie połączeń – w tym przypadku jednak urządzenie zadzwoni na ostatni numer, z którym użytkownik się łączył.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

W jaki sposób steruje się licznymi funkcjami bezprzewodowego głośnika i czy wart jest swoje ceny? Informacje i opinię znajdziecie na następnej stronie.

Sterowanie z haczykami

Twórcom głośnika Hykker Deep Sound Speaker udało się umożliwić obsługę głośnika Deep Sound Speaker za pomocą 3 przycisków znajdujących się u góry urządzenia. W zależności od sposobu naciśnięcia – krótkiego lub długiego – realizują one różne funkcje. Na początku może to wywoływać pomyłki.

Pierwszy z nich służy do zwiększania głośności, przełączania na wyższą częstotliwość podczas pracy w trybie radiowym (głośnik automatycznie wyszukuje dostępne stacje) oraz wybór kolejnego utworu z listy odtwarzania.

Drugi działa identycznie jak pierwszy, tylko z odwrotnym skutkiem – pozwala na zmniejszenie głośności, powrót do poprzednio odtwarzanego utworu lub przejście do stacji nadającej na niższej częstotliwości.

Klawisz oznaczony literą „M” („Menu”) to główny przycisk sterujący, pozwalający na zmianę trybu pracy (przełączenia między źródłami dźwięku), rozpoczynanie odgrywania utworów (i ich pauzowanie), odbieranie i inicjowanie rozmów telefonicznych oraz parowania z urządzeniami Bluetooth.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Czy warto kupić Hykker Deep Sound Speaker?

Bezprzewodowy głośnik z Biedronki z wbudowanym akumulatorem został wyceniony na 49,99 zł. W zestawie, oprócz samego urządzenia, znajduje się instrukcja obsługi, kabel microUSB oraz przewód z końcówką minijack.

Warto zauważyć, że producent nie dołącza ładowarki – przy czym trzeba pamiętać, że można wymiennie korzystać z już posiadanej, służącej do uzupełniania energii w baterii telefonu.

Głośniki Hykker Deep Sound Speaker dostępne są w 5 kolorach - białym, czarnym, żółtym, turkusowym i bordowym. Jest to całkiem atrakcyjny gadżet, mogący stać się podstawowym domowym wyposażeniem (o ile nie planujemy organizować imprez, na których szyby mają drżeć od głośności odgrywanej muzyki).

Dobra jakość odtwarzania dźwięku w połączeniu z opcją pracy bez konieczności podłączania do gniazdka elektrycznego sprawia, że jest to ciekawa propozycja, która przypadnie do gustu większości użytkowników.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Pamiętać trzeba także, że Hykker Deep Sound Speaker oferuje ponadto odbiornik radiowy, samodzielny odtwarzacz MP3 oraz pełni rolę zestawy głośnomówiącego, pozwalającego swobodnie prowadzić rozmowę podczas przemieszczania się po pokoju.

Jeśli uda się Wam go znaleźć w Biedronce – nie ma się co wahać, głośnik Hykker Deep Sound Speaker to bardzo ciekawy sprzęt w jeszcze bardziej interesującej cenie.

Podobnie miała się sprawa z poprzednim gadżetem producenta, który trafił do tej sieci sklepów – inteligentnym zegarku Hykker Chrono S79, który – dzięki slotowi na kartę SIM – może zastąpić telefon.

Przydałby się Wam taki głośnik?

Nowoczesne głośniki przenośne renomowanych marek

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.