Pogoda
13.06.2016 11:24

Głośniki z Biedronki Hykker Deep Sound Speaker

Hykker Deep Sound Speaker to głośnik, który dzięki wbudowanemu akumulatorowi potrafi odgrywać muzykę przez 6 godzin. Co potrafi wyceniony na 49,99 zł gadżet Bluetooth z Biedronki?

Głośniki z Biedronki Hykker Deep Sound Speaker
foto: materiały prasowe

Sprzęt pojawił się w sklepach sieci handlowej 13 czerwca 2016 roku i wygląda na to, że jest to kolejna okazja przygotowana przez Biedronkę we współpracy z polskim producentem, oferującym smartfony i gadżety pod markami myPhone oraz Hykker.

Głośnik Deep Sound Speaker podłącza się do źródła dźwięku bezprzewodowo – za pośrednictwem protokołu Bluetooth w wersji 2.1 – lub poprzez gniazdo minijack. W dość niewielkiej obudowie – wymiary głośnika to 275x40x56 mm – udało się zmieścić łącznie 4 przetworniki.

Dźwięk z dodatkowym basem

Hykker Deep Sound Speaker wyposażony jest w 2 głośniki o mocy 3 W każdy, wspomagane przez 2 membrany basowe. Dzięki temu głośnik jest w stanie odgrywać dźwięk o całkiem dobrej jakości. Gadżet pracuje w trybie monofonicznym.

Audiofile mogą nie być zachwyceni – dla nich wyznacznikiem jakości będzie kosztujący 50 000 euro zestaw Seinheiser HE 1 – ale przeciętni słuchacze nie będą mieli na co narzekać – odtwarzany dźwięk jest czysty, a niskie tony dobrze wyczuwalne.

Muzyka może być dostarczana ze źródła zewnętrznego – np. smartfona – ale Deep Sound Speaker jest także samodzielnym urządzeniem pozwalającym na odgrywanie plików MP3 zapisanych na karcie microSD (o maksymalnej pojemności 32 GB) lub pamięci USB (łącze w standardzie 2.0).

Gadżet wyposażony jest ponadto w moduł radiowy, umożliwiający odbieranie stacji nadających w zakresie częstotliwości 87,5–108 MHz. W tym trybie niezbędne jest podłączenie do gniazda zasilania (standardowe microUSB) kabla, który służy jako antena.

foto: materiały prasowe

Praca bez kabla z telefonicznym bonusem

Wbudowany w głośnik akumulator o pojemności 1200 mAh pozwala na odgrywanie dźwięku przez około 6 godzin – możliwy do osiągnięcia czas zależy od ustawionego natężenia dźwięku oraz sposobu, w jaki Hykker Deep Sound Speaker podłączony jest do źródła dźwięku.

Najwięcej energii zabierać będzie transmisja przez Bluetooth – producent szacuje, że zasięg przesyłu danych wynosi około 10 metrów. Pin niezbędny do sparowania Hykker Deep Sound Speaker ze smartfonem jest standardowy – na żądanie wystarczy wpisać „0000”.

Jeśli głośnik połączony jest ze smartfonem, może służyć jako zestaw głośnomówiący. Połączenia przychodzące można odbierać bezpośrednio z gadżetu – wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk. Hykker Deep Sound Speaker pozwala ponadto na inicjowanie połączeń – w tym przypadku jednak urządzenie zadzwoni na ostatni numer, z którym użytkownik się łączył.

foto: materiały prasowe

W jaki sposób steruje się licznymi funkcjami bezprzewodowego głośnika i czy wart jest swoje ceny? Informacje i opinię znajdziecie na następnej stronie.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety Technologia