Czy warto kupić gramofon Hykker Vintage Sound z Biedronki?

Michał Tomaszkiewicz
15.12.2016 11:34
Czy warto kupić gramofon Hykker Vintage Sound z Biedronki? Fot. Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Hykker Vintage Sound – gramofon za 159 zł dostępny w Biedronce – oferuje coś więcej, niż tylko możliwość odtwarzania płyt winylowych. Czy warto go kupić?

Polska marka rozwija się w naprawdę ciekawym kierunku. Na początku oferowała głównie akcesoria i gadżety – pisaliśmy już między innymi o firmowanym przez Hykkera zegarku Chrono S79 oraz przenośnym głośniku Deep Sound Speaker. Wśród ostatnich propozycji marki znalazł się między innymi projektor Vision 130 oraz gogle Wirtualnej Rzeczywistości VR Glasses 3D.

25 kwietnia 2018 roku do sieci sklepów Biedronka wraca sprzęt, który powinien zainteresować fanów muzyki z duszą– gramofon Hykker Vintage Sound. Wycenione na 159 zł urządzenie ma postać walizki – po jej rozłożeniu ukazuje się talerz i ramię z igłą (zapasowej brak w zestawie – producent przypomina, że powinno się ją wymienić po około 250-300 godzinach pracy). Ten odtwarzacz okazał się być prawdziwym hitem sprzedażowym - sklep rzuca go na półki już trzeci raz.

W nietypowej obudowie kryje się w pełni sprawny gramofon, wbudowane głośniki oraz tchnienie nowoczesnych technologii – pokazujemy to na poniższym filmie prezentującym odtwarzacz:

Hykker Vintage Sound – gramofon z wartością dodaną

Płyty winylowe mogą być odgrywane z trzema prędkościami – 33, 45 i 78 obrotów na minutę. Producent dołączył do Hykker Vintage Sound przejściówkę, dzięki czemu możliwe jest odtwarzanie singli z większymi otworami centrującymi.

Wbudowane głośniki oferują moc 3 W każdy i znajdują się po bokach rączki walizki. Pozwala to słuchać płyt w mniejszych pomieszczeniach, jednak prawdziwi miłośnicy winylu będą zapewne chcieli podłączyć gramofon Hykker Vintage Sound do zewnętrznego sprzętu nagłaśniającego. 

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Jest to możliwe dzięki wyjściom RCA (cinch). Gramofon Hykker udostępnia także port wejścia w postaci gniazda minijack.

Sprzęt trzeba jednak podpiąć do zewnętrznego źródła zasilania - nie ma wbudowanych akumulatorów.

Prędkość obrotową talerza należy wybrać przed podniesieniem ramienia z igłą – ta czynność powoduje automatyczny rozkręcenie płyty. Hykker Vintage Sound oferuje tryb autostop – samodzielne zatrzymywanie talerza po odtworzeniu całej płyty – jak jednak ostrzega producent, nie ze wszystkimi nagraniami będzie ona działać prawidłowo (kłopoty mogą pojawić się przy płytach pocztówkowych i mających mniej niż 30 cm średnicy.

Hykker Vintage Sound - odtwarzacz cyfrowych plików audio

Gramofon Hykker Vintage Sound odtwarza nie tylko płyty winylowe – dzięki gniazdom USB i porcie dla kart pamięci SD możliwe jest również używaniem gadżetu jako odtwarzacza cyfrowych plików multimedialnych. Obsługiwane są formaty MP3 i WAV.

Dzięki wejściu minijack Hykker Vintage Sound może służyć jako zewnętrzny głośnik do podłączanych do niego urządzeń – na przykład smartfonów czy odtwarzaczy MP3.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Najciekawszym opcją oferowaną przez gramofon Hykker Vintage Sound może być możliwość digitalizacji utworów odgrywanych z płyt winylowych. Żeby to zrobić, wystarczy umieścić w odpowiednim porcie nośnik pamięci (pendrive lub karę SD), a następnie nacisnąć i przytrzymać przez 3 sekundy przycisk „Mode/REC”.

Nagrywanie będzie trwało do czasu jego przerwania - pliki muzyczne zostaną zapisane w formacie WAV (w stereo) w katalogu „RECORD” i będą oznaczone kolejnymi numerami.

Gramofon Hykker Vintage Sound – czy warto kupić?

Jeśli chcecie dać się uwieść magii płyt winylowych, ale nie macie jeszcze w domu gramofonu – jak najbardziej. Nadanie urządzeniu kształtu walizki dodaje gadżetowi praktyczności – łatwo go zabrać ze sobą na imprezę czy do znajomych.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Bardzo dobrym pomysłem jest dodanie funkcjonalności odtwarzacza plików cyfrowych oraz zgrywania utworów z płyt winylowych do postaci cyfrowej – w tym drugim przypadku, po wgraniu nagrań na smartfona, możemy wszędzie cieszyć się charakterystycznym. Żywym dźwiękiem (pamiętając oczywiście o ograniczeniach wynikających z konwersji do postaci cyfrowej).

Gramofon Hykker Vintage Sound ma być dostępny w sklepach sieci Biedronka do wyczerpania zapasów. Cena urządzenia wynosi 159 zł.

Czy warto kupić głośnik przenośny?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.