Czy warto kupić smartfon Lenovo B z Biedronki?

Michał Tomaszkiewicz
04.04.2017 13:59
Czy warto kupić smartfon Lenovo B z Biedronki? Fot. materiały prasowe

W sieci sklepów Biedronka pojawił się nowy smartfon, kosztujący 399 zł. Za tę kwotę otrzymamy sprzęt wyprodukowany przez Lenovo i obsługujący transfer danych LTE. Czy warto skorzystać z tej okazji?

Biedronka nie od dziś znana jest miłośnikom tanich smartfonów – od lat brylują w niej przede wszystkim telefony produkowane przez myPhone. W ofercie sklepu pojawiają się zarówno sprzęty, które są zdecydowanie godne uwagi – jak model Luna II za 599 zł – jak i smartfony, które można polecić tylko początkującym i niewymagającym użytkownikom.

Smartfon Lenovo B należy raczej do tej drugiej kategorii, choć zdecydowanie na plus wyróżnia go wspomniana już obsługa LTE.

Co potrafi smartfon Lenovo B z Biedronki?

Telefon, który trafił do sprzedaży w Biedronce jest stosunkowo młodą konstrukcją – jego debiut rynkowy miał miejsce pod koniec 2016 roku. Od początku tworzony był jako budżetowy smartfon, kierowany raczej do osób zwracających uwagę na cenę, niż możliwości i szybkość działania.

Smartfon Lenovo B na pierwszy rzut oka może wydać się bardzo mały. Jego ekran ma przekątną mierzącą sobie 4,5 cala, co w dobie coraz większych telefonów – dla przykładu, Samsung Galaxy S8+ oferuje 6,2 cala – może wydawać się wartością niewystarczającą.

Niska jest także rozdzielczość, w jakiej wyświetlany jest obraz – to tylko 480x854 pikseli. W rezultacie część aplikacji może nie działać prawidłowo – część programów ma interfejs użytkownika dostosowany do wyższych rozdzielczości.

Lenovo B wyposażony jest w 1 GB RAM – to wystarczająco dużo, żeby móc uruchomić praktycznie każdą codzienną aplikacje i grę, jeśli jednak będziemy korzystać z wieli programów równocześnie, przełączanie się między nimi może trwać długo i wymagać uruchamiania ich od początku.

Na pliki użytkownika przewidziano 8 GB przestrzeni – pojemność tę można zwiększyć za pomocą karty micro-SD. Telefon jest wyposażony w czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1 GHz.

Smartfon Lenovo B jest wyposażony w dwa aparaty fotograficzne – tylny ma matrycę 5 Mpix, przedni robi zdjęcia z rozdzielczością 2 Mpix.

Telefon jest wyposażony w wymienną baterią o pojemności 2000 mAh – według producenta wystarcz ona na 11,3 godzin rozmów i 7,3 dnia pracy w trybie oczekiwania w sieciach 4G.

Lenovo B działa pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow. Telefon obsługuje Dual SIM – można do niego włożyć karty w standardzie micro-SIM.

Czy warto kupić smartfon Lenovo B z Biedronki?

Jeśli szukacie prostego i stosunkowo małego smartfona, który pozwoli na szybkie korzystanie z Internetu – Lenovo B może być ciekawą propozycją. Warto przy tym rozejrzeć się po innych sklepach - może się okazać, że telefon uda się kupić nawet 50 zł taniej.

Mniej zadowolone będą osoby, które chciałyby używać smartfona nie tylko do dzwonienia i uruchamiania przeglądarki internetowej – mała wielkość pamięci RAM może sprawić, że intensywne korzystanie z telefonu będzie niewygodne.

Smartfony i akcesoria - jakie akcesoria do telefonu wybrać?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.