Pogoda
04.04.2017 13:59

Czy warto kupić smartfon Lenovo B z Biedronki?

W sieci sklepów Biedronka pojawił się nowy smartfon, kosztujący 399 zł. Za tę kwotę otrzymamy sprzęt wyprodukowany przez Lenovo i obsługujący transfer danych LTE. Czy warto skorzystać z tej okazji?

Czy warto kupić smartfon Lenovo B z Biedronki?
foto: materiały prasowe

Biedronka nie od dziś znana jest miłośnikom tanich smartfonów – od lat brylują w niej przede wszystkim telefony produkowane przez myPhone. W ofercie sklepu pojawiają się zarówno sprzęty, które są zdecydowanie godne uwagi – jak model Luna II za 599 zł – jak i smartfony, które można polecić tylko początkującym i niewymagającym użytkownikom.

Smartfon Lenovo B należy raczej do tej drugiej kategorii, choć zdecydowanie na plus wyróżnia go wspomniana już obsługa LTE.

Co potrafi smartfon Lenovo B z Biedronki?

Telefon, który trafił do sprzedaży w Biedronce jest stosunkowo młodą konstrukcją – jego debiut rynkowy miał miejsce pod koniec 2016 roku. Od początku tworzony był jako budżetowy smartfon, kierowany raczej do osób zwracających uwagę na cenę, niż możliwości i szybkość działania.

Smartfon Lenovo B na pierwszy rzut oka może wydać się bardzo mały. Jego ekran ma przekątną mierzącą sobie 4,5 cala, co w dobie coraz większych telefonów – dla przykładu, Samsung Galaxy S8+ oferuje 6,2 cala – może wydawać się wartością niewystarczającą.

Niska jest także rozdzielczość, w jakiej wyświetlany jest obraz – to tylko 480x854 pikseli. W rezultacie część aplikacji może nie działać prawidłowo – część programów ma interfejs użytkownika dostosowany do wyższych rozdzielczości.

Lenovo B wyposażony jest w 1 GB RAM – to wystarczająco dużo, żeby móc uruchomić praktycznie każdą codzienną aplikacje i grę, jeśli jednak będziemy korzystać z wieli programów równocześnie, przełączanie się między nimi może trwać długo i wymagać uruchamiania ich od początku.

Na pliki użytkownika przewidziano 8 GB przestrzeni – pojemność tę można zwiększyć za pomocą karty micro-SD. Telefon jest wyposażony w czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1 GHz.

Smartfon Lenovo B jest wyposażony w dwa aparaty fotograficzne – tylny ma matrycę 5 Mpix, przedni robi zdjęcia z rozdzielczością 2 Mpix.

Telefon jest wyposażony w wymienną baterią o pojemności 2000 mAh – według producenta wystarcz ona na 11,3 godzin rozmów i 7,3 dnia pracy w trybie oczekiwania w sieciach 4G.

Lenovo B działa pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow. Telefon obsługuje Dual SIM – można do niego włożyć karty w standardzie micro-SIM.

Czy warto kupić smartfon Lenovo B z Biedronki?

Jeśli szukacie prostego i stosunkowo małego smartfona, który pozwoli na szybkie korzystanie z Internetu – Lenovo B może być ciekawą propozycją. Warto przy tym rozejrzeć się po innych sklepach - może się okazać, że telefon uda się kupić nawet 50 zł taniej.

Mniej zadowolone będą osoby, które chciałyby używać smartfona nie tylko do dzwonienia i uruchamiania przeglądarki internetowej – mała wielkość pamięci RAM może sprawić, że intensywne korzystanie z telefonu będzie niewygodne.

Waszym zdaniem smartfon Lenovo B za 399 zł to okazja?

Smartfony i akcesoria - jakie akcesoria do telefonu wybrać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile