Hykker Chrono S79 zegarek z Biedronki

Michał Tomaszkiewicz
07.05.2016 17:10
Hykker Chrono S79 zegarek z Biedronki Fot. materiały prasowe

Zegarek z Biedronki, z którego można dzwonić przez wiele lat przewijał się przez filmy fantastyczno-naukowe. Od 9 maja 2016 gadżet Hykker Chrono S79 można kupić w Biedronce, przeznaczając na to 159 zł. Co dostajemy za tę cenę?

Smartfony sprzedawane w popularnej sieci sklepów przez myPhone ocenialiśmy już kilka razy – we wszystkich przypadkach okazywało się, że każda z okazji mogła spodobać się określonej grupie użytkowników.

Wyjątkowo tani – wyceniony na 199 zł – model myPhone C-Smart III mógł zainteresować osoby, które zamierzały korzystać przede wszystkim z funkcji telefonicznych, a do możliwości smartfona pochodziły z widoczną nieśmiałością.

Wyceniony na niewiele większą kwotę 279 zł myPhone Q-Smart II był już smartfonem, którego bez obaw o wydajność można było używać każdego dnia – nie był może demonem prędkości, ale nie ociągał się z wykonywaniem powierzonych mu zadań.

Propozycją dla bardziej wymagających użytkowników był kosztujący 599 zł model myPhone Infinity IIS. Telefon wyposażony był w ośmiordzeniowy procesor, 2 GB RAM oraz obsługę sieci LTE.

Co tym razem polski producent zaproponował miłośnikom technologii? Hykker – bliźniacza do myPhone marka – będzie sprzedawać w Biedronce inteligentny zegarek Chrono S79, pozwalający między innymi na autonomiczne prowadzenie rozmów telefonicznych.

Hykker Chrono S79

Inteligentny czasomierz z Biedronki obsługuje karty mikro SIM, aczkolwiek potrafi łączyć się tylko z siecią 2G. Oznacza to możliwość wysyłania za pomocą Hykkera Chrono S79 SMS-ów oraz wykonywania i przyjmowania rozmów, zegarek nie pozwoli jednak na połączenie z internetem.

Korzystając z wbudowanego modułu Bluetooth będzie można jednak sparować go z telefonem (pod warunkiem, że będzie on działał pod kontrolą systemu Android w wersji 4.1 lub wyższej) – pozwoli to na współpracę obu urządzeń, czego najciekawszym przykładem jest możliwość zdalnego sterowania aparatem smartfona.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Zegarem może także wyświetlać powiadomienia z telefonu – specjalna aplikacja pozwala wybrać z poziomu smartfona, które z informacji mają trafiać na ekran zegarka. Mogą to być SMS-y, otrzymane wadomości e-mail czy dane o przegapionych próbach połączeń telefonicznych.

Zdjęcia można robić bez potrzeby wspomagania się telefonem - Hykker Chrono S79 oferuje wbudowaną kamerę VGA (o rozdzielczości 640x480 punktów), która co prawda nie wykonuje fotografii dobrej jakości, ale w większości przypadków spełnia swoje zadanie – szczegóły uchwyconego obrazu są wystarczająco wyraźne.

Inteligentne funkcje

Użytkownik zegarka Hykker Chrono S79 otrzymuje do dyspozycji kilka działających na smartwatchu aplikacji. Oprócz domyślnie instalowanych na gadżetach tego typu krokomierza, kalendarza i programu monitorującego sen udostępniono między innymi odtwarzacz filmów i muzyki, przeglądarkę zdjęć oraz dyktafon.

Hykker Chrono S79 może wyświetlać czas na 3 różne sposoby – producent przygotował 2 propozycje wyglądu zegarka analogowego oraz możliwość odmierzania upływu czasu za pomocą cyfr.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Domyślnie zegarek pokazuje czas, jakość połączenia z siecią GSM, poziom naładowania akumulatora oraz ikony połączeń głosowych, wiadomości SMS oraz krokomierza.

Naręczny komputerek

W środku modelu Chrono S79 znajdziemy stworzony z myślą o gadżetach tego typu jenordzeniowy procesor MT6260 pracujący z częstotliwością 360 MHz. Zegarek oferuje do tego 64 MB pamięci RAM oraz zaledwie 32 MB pamięci na pliki – na szczęście pojemność można zwiększyć o 32 GB dzięki obsłudze kart micro-SD.

Kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,54 cala pracuje z rozdzielczością 240x240 pikseli. Akumulator o pojemności 300 mAh zapewnia według producenta możliwość korzystania z zegarka przez maksymalnie 72 godziny – wynik zależy oczywiście od intensywności sprawdzania godziny i liczby przebytych kroków.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Smartwatch sprzedawany jest w 3 wersjach kolorystycznych – silikonowy pasek może być czarny, niebieski lub brązowy.

Opinie o Hykker Chrono S79

Czy inteligentny zegarek Hykker Chrono S79 jest wart swojej ceny? Cena 159 zł nie wydaje się być wygórowaną kwotą za gadżet, który potrafi spełnić marzenia z dzieciństwa i pozwala poczuć się jak bohater serialu „Nieustraszony”.

Urządzenie wymaga jednak do dzwonienia własnej karty SIM – będzie to więc znaczyło albo dokupienie nowego numeru do kolekcji, albo przełożenie już posiadanej karty i pogodzenie się z wszystkimi ograniczeniami zegarka.

Trzeba pamiętać, że smartwatch nie pracuje po kontrolą systemu Android i nie będzie można w prosty sposób zainstalować na nim nowych aplikacji – otrzymuje urządzenie zamknięte, którego możliwości się nie zmienią.

Brak możliwości korzystania z internetu nie będzie bolał osób, które telefon – i inteligentny zegarek – zamierzają wykorzystywać tylko do dzwonienia. Dla części osób Hykker Chrono S79 może być nawet praktyczniejszy niż telefon – noszenie go na ręce zabezpiecza przed zgubieniem czy zawieruszeniem się sprzętu, zdecydowanie zmniejsza też ryzyko spóźnienia się z odebraniem połączenia.

Przydałby się Wam taki zegarek? Kupilibyście go w takiej cenie?

Jak wykorzystać krokomierz?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.