Pogoda
07.05.2016 17:10

Hykker Chrono S79 zegarek z Biedronki

Zegarek z Biedronki, z którego można dzwonić przez wiele lat przewijał się przez filmy fantastyczno-naukowe. Od 9 maja 2016 gadżet Hykker Chrono S79 można kupić w Biedronce, przeznaczając na to 159 zł. Co dostajemy za tę cenę?

Hykker Chrono S79 zegarek z Biedronki
foto: materiały prasowe

Smartfony sprzedawane w popularnej sieci sklepów przez myPhone ocenialiśmy już kilka razy – we wszystkich przypadkach okazywało się, że każda z okazji mogła spodobać się określonej grupie użytkowników.

Wyjątkowo tani – wyceniony na 199 zł – model myPhone C-Smart III mógł zainteresować osoby, które zamierzały korzystać przede wszystkim z funkcji telefonicznych, a do możliwości smartfona pochodziły z widoczną nieśmiałością.

Wyceniony na niewiele większą kwotę 279 zł myPhone Q-Smart II był już smartfonem, którego bez obaw o wydajność można było używać każdego dnia – nie był może demonem prędkości, ale nie ociągał się z wykonywaniem powierzonych mu zadań.

Propozycją dla bardziej wymagających użytkowników był kosztujący 599 zł model myPhone Infinity IIS. Telefon wyposażony był w ośmiordzeniowy procesor, 2 GB RAM oraz obsługę sieci LTE.

Co tym razem polski producent zaproponował miłośnikom technologii? Hykker – bliźniacza do myPhone marka – będzie sprzedawać w Biedronce inteligentny zegarek Chrono S79, pozwalający między innymi na autonomiczne prowadzenie rozmów telefonicznych.

Hykker Chrono S79

Inteligentny czasomierz z Biedronki obsługuje karty mikro SIM, aczkolwiek potrafi łączyć się tylko z siecią 2G. Oznacza to możliwość wysyłania za pomocą Hykkera Chrono S79 SMS-ów oraz wykonywania i przyjmowania rozmów, zegarek nie pozwoli jednak na połączenie z internetem.

Korzystając z wbudowanego modułu Bluetooth będzie można jednak sparować go z telefonem (pod warunkiem, że będzie on działał pod kontrolą systemu Android w wersji 4.1 lub wyższej) – pozwoli to na współpracę obu urządzeń, czego najciekawszym przykładem jest możliwość zdalnego sterowania aparatem smartfona.

foto: materiały prasowe

Zegarem może także wyświetlać powiadomienia z telefonu – specjalna aplikacja pozwala wybrać z poziomu smartfona, które z informacji mają trafiać na ekran zegarka. Mogą to być SMS-y, otrzymane wadomości e-mail czy dane o przegapionych próbach połączeń telefonicznych.

Zdjęcia można robić bez potrzeby wspomagania się telefonem - Hykker Chrono S79 oferuje wbudowaną kamerę VGA (o rozdzielczości 640x480 punktów), która co prawda nie wykonuje fotografii dobrej jakości, ale w większości przypadków spełnia swoje zadanie – szczegóły uchwyconego obrazu są wystarczająco wyraźne.

Inteligentne funkcje

Użytkownik zegarka Hykker Chrono S79 otrzymuje do dyspozycji kilka działających na smartwatchu aplikacji. Oprócz domyślnie instalowanych na gadżetach tego typu krokomierza, kalendarza i programu monitorującego sen udostępniono między innymi odtwarzacz filmów i muzyki, przeglądarkę zdjęć oraz dyktafon.

Hykker Chrono S79 może wyświetlać czas na 3 różne sposoby – producent przygotował 2 propozycje wyglądu zegarka analogowego oraz możliwość odmierzania upływu czasu za pomocą cyfr.

foto: materiały prasowe

Domyślnie zegarek pokazuje czas, jakość połączenia z siecią GSM, poziom naładowania akumulatora oraz ikony połączeń głosowych, wiadomości SMS oraz krokomierza.

Naręczny komputerek

W środku modelu Chrono S79 znajdziemy stworzony z myślą o gadżetach tego typu jenordzeniowy procesor MT6260 pracujący z częstotliwością 360 MHz. Zegarek oferuje do tego 64 MB pamięci RAM oraz zaledwie 32 MB pamięci na pliki – na szczęście pojemność można zwiększyć o 32 GB dzięki obsłudze kart micro-SD.

Kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,54 cala pracuje z rozdzielczością 240x240 pikseli. Akumulator o pojemności 300 mAh zapewnia według producenta możliwość korzystania z zegarka przez maksymalnie 72 godziny – wynik zależy oczywiście od intensywności sprawdzania godziny i liczby przebytych kroków.

foto: materiały prasowe

Smartwatch sprzedawany jest w 3 wersjach kolorystycznych – silikonowy pasek może być czarny, niebieski lub brązowy.

Opinie o Hykker Chrono S79

Czy inteligentny zegarek Hykker Chrono S79 jest wart swojej ceny? Cena 159 zł nie wydaje się być wygórowaną kwotą za gadżet, który potrafi spełnić marzenia z dzieciństwa i pozwala poczuć się jak bohater serialu „Nieustraszony”.

Urządzenie wymaga jednak do dzwonienia własnej karty SIM – będzie to więc znaczyło albo dokupienie nowego numeru do kolekcji, albo przełożenie już posiadanej karty i pogodzenie się z wszystkimi ograniczeniami zegarka.

Trzeba pamiętać, że smartwatch nie pracuje po kontrolą systemu Android i nie będzie można w prosty sposób zainstalować na nim nowych aplikacji – otrzymuje urządzenie zamknięte, którego możliwości się nie zmienią.

Brak możliwości korzystania z internetu nie będzie bolał osób, które telefon – i inteligentny zegarek – zamierzają wykorzystywać tylko do dzwonienia. Dla części osób Hykker Chrono S79 może być nawet praktyczniejszy niż telefon – noszenie go na ręce zabezpiecza przed zgubieniem czy zawieruszeniem się sprzętu, zdecydowanie zmniejsza też ryzyko spóźnienia się z odebraniem połączenia.

Przydałby się Wam taki zegarek? Kupilibyście go w takiej cenie?

Jak wykorzystać krokomierz?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety Technologia