Czy wróci kwarantanna po powrocie z zagranicy?

11.08.2020 15:19
Czy wróci kwarantanna po powrocie z zagranicy? Fot. . Marek BAZAK/East News (zdjęcie poglądowe)

Wiele osób, które wyjeżdża obecnie na zagraniczne wakacje zaczyna zastanawiać się, czy po powrocie do Polski będzie musiało przechodzić przez obowiązkową kwarantannę.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Polsce rozwija się dynamicznie. W ostatnich dniach odnotowano kolejne rekordy liczby osób zarażonych i wprowadzono nowe obostrzenia. Na stronach Ministerstwa Zdrowia pojawiły się specjalne mapy z kolorowym oznaczeniem województw, wedle których konkretne rejony otrzymały konkretne nowe wytyczne.

Przeczytaj także

W związku z tym jak bumerang powraca pytanie na temat obowiązkowej kwarantanny po powrocie z zagranicy. Tak jak miało o miejsce na początku tzw. „lockdownu” i ograniczenia przemieszczania Polaków.

Czy obowiązkowa kwarantanna powróci?

Chwilowo nie jest planowane przywrócenie tych zapisów. Rzecznik rządu Piotr Müller był niedawno gościem programu „Kwadrans polityczny”, emitowanego w TVP1. Miał powiedzieć, że:

"W tej chwili przesłanek do jej wprowadzenia nie widzimy".

W podobnym tonie wypowiadał się minister zdrowia Łukasz Szumowski. W wypowiedziach dotyczących nowych obostrzeń, nie wspominał nic o tym, że planowany jest powrót do obowiązkowej kwarantanny po powrocie do kraju zza granicy.

Przeczytaj także

Warto jednak przypomnieć, że tak jak pisaliśmy – sytuacja rozwija się dynamicznie i wszystko się może zdarzyć. Na pewno jednak przedstawiciele rządu zdradzają, że gdyby kwarantanna po powrocie zza granicy miała wrócić, obywatele zostaną na ten temat poinformowani z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem. Nikt nie wprowadzi tej zmiany z dnia na dzień.

Czytaj także: Jechał matizem bez drzwi i pokrywy silnika. Miał 1,8 promila.

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.