Pogoda
11.08.2020 15:19

Czy wróci kwarantanna po powrocie z zagranicy?

Wiele osób, które wyjeżdża obecnie na zagraniczne wakacje zaczyna zastanawiać się, czy po powrocie do Polski będzie musiało przechodzić przez obowiązkową kwarantannę.

Czy wróci kwarantanna po powrocie z zagranicy?
fot. Marek BAZAK/East News (zdjęcie poglądowe)

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Polsce rozwija się dynamicznie. W ostatnich dniach odnotowano kolejne rekordy liczby osób zarażonych i wprowadzono nowe obostrzenia. Na stronach Ministerstwa Zdrowia pojawiły się specjalne mapy z kolorowym oznaczeniem województw, wedle których konkretne rejony otrzymały konkretne nowe wytyczne.

Impreza
Impreza
Przeczytaj także Koniec z dużymi domówkami. Burmistrz zapowiada odcinanie wody i prądu

W związku z tym jak bumerang powraca pytanie na temat obowiązkowej kwarantanny po powrocie z zagranicy. Tak jak miało o miejsce na początku tzw. „lockdownu” i ograniczenia przemieszczania Polaków.

Czy obowiązkowa kwarantanna powróci?

Chwilowo nie jest planowane przywrócenie tych zapisów. Rzecznik rządu Piotr Müller był niedawno gościem programu „Kwadrans polityczny”, emitowanego w TVP1. Miał powiedzieć, że:

"

"W tej chwili przesłanek do jej wprowadzenia nie widzimy". "

W podobnym tonie wypowiadał się minister zdrowia Łukasz Szumowski. W wypowiedziach dotyczących nowych obostrzeń, nie wspominał nic o tym, że planowany jest powrót do obowiązkowej kwarantanny po powrocie do kraju zza granicy.

Nie chciał założyć maseczki. Skazano go na 4 miesiące więzienia
Nie chciał założyć maseczki. Skazano go na 4 miesiące więzienia
Przeczytaj także Nie chciał założyć maseczki. Skazano go na 4 miesiące więzienia

Warto jednak przypomnieć, że tak jak pisaliśmy – sytuacja rozwija się dynamicznie i wszystko się może zdarzyć. Na pewno jednak przedstawiciele rządu zdradzają, że gdyby kwarantanna po powrocie zza granicy miała wrócić, obywatele zostaną na ten temat poinformowani z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem. Nikt nie wprowadzi tej zmiany z dnia na dzień.

Czytaj także: Jechał matizem bez drzwi i pokrywy silnika. Miał 1,8 promila.

A ty – planujesz zagraniczny urlop?

Tagi: Newsy koronawirus