Czy wyświetlacze czasu przy sygnalizatorach świetlnych to dobry pomysł?

Aleksandra Kopka
30.05.2017 15:03
Czy wyświetlacze czasu przy sygnalizatorach świetlnych to dobry pomysł? Fot. Bartosz Krupa/ East News

Minister Mariusz Błaszczak oraz Andrzej Adamczyk podpisali rozporządzenie o wprowadzeniu wyświetlaczy czasu przy sygnalizatorach świetlnych.

Według informacji zawartej na oficjalnej stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wyświetlacze czasowe przy sygnalizatorach świetlnych zagoszczą na ulicach jeszcze w tym roku.

Wyświetlacze mogą być instalowane na drogach zarządzanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, marszałka województwa, starostę lub prezydenta miasta na prawach powiatu.

Czy wyświetlacze czasu są potrzebne?

Jak najbardziej. Mają one funkcję informacyjną bardzo przydatną np. dla starszych osób. Dzięki wyświetlaniu aktualnego czasu do zmiany świateł, będą wiedzieć czy zdążą pokonać przejście dla pieszych czy lepiej poczekać na następne.

Dobrą zmianę powinni odczuć również kierowcy. Dla nich upływający czas będzie informacją ile czasu jeszcze zostało na przygotowanie się do ruszenia.

Kiedy możemy spodziewać się wyświetlaczy czasu na drogach?

Według informacji zawartych na stronie MSWiA:

Zmiana została wprowadzona podpisanym wspólnie przez ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz ministra infrastruktury i budownictwa rozporządzeniem w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach. Przepisy wejdą w życie po 30 dniach od ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

O to czy wyświetlacze czasu przy sygnalizatorach świetlnych są dobrym pomysłem zapytaliśmy mieszkańców Warszawy.

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.