Czym różnią się właściciele iPhone’ów i smartfonów z Androidem?

Michał Tomaszkiewicz
30.10.2018 12:26
Czym różnią się właściciele iPhone’ów i smartfonów z Androidem? Fot. materiały prasowe

Jedni cieszą się życiem i są szczęśliwi, drudzy skromni i oszczędni – ankieta internetowa wykazała, że wybór telefony determinowany jest cechami osobowości oraz… zasobnością portfela.

To drugie nie powinno szczególnie dziwić – tegoroczne „najlepsze iPhone’y w historii” są przy okazji najdroższymi, jakie były oferowane, z cenami sięgającymi ponad 7 000 zł. Nie oznacza to jednak, że smartfony z Androidem są z definicji tańsze – wystarczy zerknąć na powstały dzięki współpracy Huawei i Porsche model Mate RS, żeby dotknąć podobnego pułapu cenowego.

Serwis Slickdeals przeprowadził wśród swoich użytkowników ankietę – przebadano dokładnie po tysiąc właścicieli iPhone’ow i smartfonów z Androidem. Wnioski? Właściciele telefonów Apple są szczęśliwsi, bardziej ekstrawertyczni, otwarci na przygody i zarabiają więcej, niż użytkownicy Androida, którzy są oszczędni i polują raczej na okazje.

Potwierdzać to mają odpowiedzi na poszczególne pytania – zasadniczy trend jest taki, że właściciele iPhone’ów wydają dwa razy więcej miesięcznie na ubrania, niż robią to korzystający ze smartfonów z Androidem, odpowiednio 117 i 62 dolary.

Kosmetyki kupowane są odpowiednio za kwoty 83 i 40 dolarów, zakupy związane technologią (zarówno sprzęt, jak subskrypcje) pochłaniają 101 i 55 dolarów miesięcznie.

Przeczytaj także

Właściciele iPhone’ów są szczęśliwsi niż użytkownicy smartfonów z Androidem

Właściciele telefonów Apple 27% częściej deklarowali, że są szczęśliwi, widoczna była także duża różnica w chęci do bycia w centrum uwagi.

Być może właśnie z tej ostatniej różnicy wynika przepaść w częstotliwości robienia sobie selfie – przeciętny użytkownik iPhone’a strzela sobie autoportret 12 razy dziennie, 5 razy częściej, niż użytkownik Androida.

Otwartość i eksponowanie się ze swoim życiem przekłada się bezpośrednio na liczbę posiadanych bliskich znajomych– osoby z iPhone’ami mają średnio pięciu dobrych przyjaciół, właściciele smartfonów z Androidem zaś trzech.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.