Pogoda
30.10.2018 12:26

Czym różnią się właściciele iPhone’ów i smartfonów z Androidem?

Jedni cieszą się życiem i są szczęśliwi, drudzy skromni i oszczędni – ankieta internetowa wykazała, że wybór telefony determinowany jest cechami osobowości oraz… zasobnością portfela.

iPhone
foto: materiały prasowe

To drugie nie powinno szczególnie dziwić – tegoroczne „najlepsze iPhone’y w historii” są przy okazji najdroższymi, jakie były oferowane, z cenami sięgającymi ponad 7 000 zł. Nie oznacza to jednak, że smartfony z Androidem są z definicji tańsze – wystarczy zerknąć na powstały dzięki współpracy Huawei i Porsche model Mate RS, żeby dotknąć podobnego pułapu cenowego.

Serwis Slickdeals przeprowadził wśród swoich użytkowników ankietę – przebadano dokładnie po tysiąc właścicieli iPhone’ow i smartfonów z Androidem. Wnioski? Właściciele telefonów Apple są szczęśliwsi, bardziej ekstrawertyczni, otwarci na przygody i zarabiają więcej, niż użytkownicy Androida, którzy są oszczędni i polują raczej na okazje.

Potwierdzać to mają odpowiedzi na poszczególne pytania – zasadniczy trend jest taki, że właściciele iPhone’ów wydają dwa razy więcej miesięcznie na ubrania, niż robią to korzystający ze smartfonów z Androidem, odpowiednio 117 i 62 dolary.

Kosmetyki kupowane są odpowiednio za kwoty 83 i 40 dolarów, zakupy związane technologią (zarówno sprzęt, jak subskrypcje) pochłaniają 101 i 55 dolarów miesięcznie.

Właściciele iPhone’ów częściej kłamią
Właściciele iPhone’ów częściej kłamią
Przeczytaj także Właściciele iPhone’ów częściej kłamią

Właściciele iPhone’ów są szczęśliwsi niż użytkownicy smartfonów z Androidem

Właściciele telefonów Apple 27% częściej deklarowali, że są szczęśliwi, widoczna była także duża różnica w chęci do bycia w centrum uwagi.

Być może właśnie z tej ostatniej różnicy wynika przepaść w częstotliwości robienia sobie selfie – przeciętny użytkownik iPhone’a strzela sobie autoportret 12 razy dziennie, 5 razy częściej, niż użytkownik Androida.

Otwartość i eksponowanie się ze swoim życiem przekłada się bezpośrednio na liczbę posiadanych bliskich znajomych– osoby z iPhone’ami mają średnio pięciu dobrych przyjaciół, właściciele smartfonów z Androidem zaś trzech.

Jakiego telefonu używasz?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile