Czytelnicy twierdzą, że Stephen King przewidział pandemię. Co na to pisarz?

27.03.2020 14:12
Czytelnicy twierdzą, że Stephen King przewidział pandemię. Co na to pisarz? Fot. MediaPunch/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Fani Stephena Kinga stworzyli teorię według której, pisarz przewidział pandemię koronawirusa. Autor bestsellerów odniósł się do pomysłu.

Koronawirus dalej nie schodzi z ust całego świata. Przedsiębiorcy liczą straty związane z pandemią, muzycy odwołują koncerty, a celebryci namawiają fanów do zostania w domu i przestrzegania zasad kwarantanny, która może potrwać jeszcze kilka tygodni. Ograniczenie do niezbędnego minimum kontaktów z ludźmi to jedyny sposób, aby powstrzymać koronawirusa.

Stephen King przewidział pandemię? Pisarz odpowiada

Jednym ze sposobów na zabicie czasu w domowych warunkach jest nadrobienie zaległości w filmach, serialach i lekturach. Wśród najbardziej poczytnych autorów od lat znajduje się Stephen King, którego powieści równie chętnie co czytane, są przenoszone na duży ekran w postaci wielkich produkcji. Pisarz ma spore grono swoich fanów, którzy jak to z fanami bywa, doszukują się w jego książkach kolejnego dna, smaczków i niedosłownych przekazów.

Przeczytaj także

Podczas kwarantanny wielbiciele autora "To" wymyślili ciekawą teorię. Uznali, że aktualnie nasza codzienność zaczyna przypominać akcję powieści "Bastion". Pierwsze wydanie książki pojawiło się w 1978 roku. Opowiada ona o sztucznym wirusie grypy, który wydostał się z bazy wojskowej w USA. To co zdecydowanie różni go od koronawirusa to ogromny procent śmiertelności, który za sobą niósł. W powieści wyniosła ona aż 99,4 procent.

Mimo nieścisłości czytelnicy Kinga zaczęli węszyć spisek. Jednak Stepehen King nie jest zadowolony z zyskujących na popularności teorii. Odniósł się do pomysłów fanów za pośrednictwem Twittera:

Nie, pandemia koronawirusa nie jest przypadkiem podobnym do tego z "Bastionu". Nie jest nawet w przybliżeniu tak poważna, jak ta którą opisałem. Przeżywalność jest zdecydowanie większa. Bądźcie spokojni i stosujcie się do zaleceń, bądźcie odpowiedzialni.

Zobacz też: Coronavirus Challenge: Influencer zarażony koronawirusem po wylizaniu muszli klozetowej

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.