DC Comics potwierdza, że Harley Quinn i Poison Ivy się pobrały

Sergiusz Kurczuk
13.08.2018 17:03
DC Comics potwierdza, że Harley Quinn i Poison Ivy się pobrały Fot. kadr z komiksu Harley Quinn #3 (2016)

Harley Quinn i Poison Ivy łączy przede wszystkim wspólny wróg - Batman. Okazuje się, jednak, że między antybohaterkami jest coś znacznie większego. 

Niedawno Bruce Wayne miał zamiar ożenić się z Seliną Kyle. Z małżeństwa nic nie wyszło, bo Catwoman uciekła Batmanaowi sprzed ołtarza. Okazuje się jednak, że węzeł małżeński połączył inne postacie z multiwersum DC. Chodzi o Harley Quinn i Poison Ivy, które od jakiegoś czasu zaczęły się ze sobą spotykać. Czytelnicy nie wiedzieli, jednak, że para zalegalizowała swój związek. Informacja wyszła na jaw podczas... innych zaślubin. 

Harley Quinn i Poison Ivy są małżeństwem?

W 70. numerze komiksu „Injustice 2 widzimy ślub dwójki złoczyńców - Killer Croca i Orki. Na ceremonię zostali zaproszeni również inni negatywni bohaterowie znani z przygód Batmana, w tym partnerka koleżanka Croca z Suicide Squad - Poison Ivy. Kiedy Orca zapytała Ivy o plany matrymonialne, kobieta mimochodem wspomniała, że ma już ślub za sobą.

70 Fot. foto: kadr z komiksu Injustice 2 #70

Pojechały z Harley do Las Vegas, gdzie pobrały się za sprawą jednego z naśladowców Elvisa Presleya. Twórcy komiksu - Tom Taylor i Bruno Redondo, zaszokowali czytelników tą informacją. Wiadomo było, że antybohaterki są parą, ale nikt nie przypuszczał, że jakiś czas temu wzięły ślub. Dla wszystkich oburzonych, którzy kojarzą Harley z romansu z Jokerem, spieszymy z wyjaśnieniami. Akcja „Injustice 2” toczy się w alternatywnym uniwersum. 

To jednak nie pierwszy raz, kiedy twórcy zdecydowali się połączyć Harley Quinn i Poison Ivy w parę. W 2015 roku postacie związały się ze sobą również w kanonicznym uniwersum DC. Ich relacja nie była jednak tak poważna, bo nie zakończyła się ślubem. Komiks Taylora i Redondo dzieje się w świecie znanej z serii gier konsolowych zatytułowanych „Injustice”

Przypominamy, że wraz z uruchomieniem platformy streamingowej DC zadebiutuje solowy serial animowany o Harley Quinn przeznaczony dla dojrzałych odbiorców. Kto wie, może w tym medium drogi miłosne Harley Quinn i Poison Ivy również się przetną. Na razie musimy czekać na informacje o produkcji, bo zapowiedziano jedynie, że trafi do sieci w roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.