DC Comics potwierdza, że Harley Quinn i Poison Ivy się pobrały

Sergiusz Kurczuk
13.08.2018 17:03
DC Comics potwierdza, że Harley Quinn i Poison Ivy się pobrały Fot. kadr z komiksu Harley Quinn #3 (2016)

Harley Quinn i Poison Ivy łączy przede wszystkim wspólny wróg - Batman. Okazuje się, jednak, że między antybohaterkami jest coś znacznie większego. 

Niedawno Bruce Wayne miał zamiar ożenić się z Seliną Kyle. Z małżeństwa nic nie wyszło, bo Catwoman uciekła Batmanaowi sprzed ołtarza. Okazuje się jednak, że węzeł małżeński połączył inne postacie z multiwersum DC. Chodzi o Harley Quinn i Poison Ivy, które od jakiegoś czasu zaczęły się ze sobą spotykać. Czytelnicy nie wiedzieli, jednak, że para zalegalizowała swój związek. Informacja wyszła na jaw podczas... innych zaślubin. 

Harley Quinn i Poison Ivy są małżeństwem?

W 70. numerze komiksu „Injustice 2 widzimy ślub dwójki złoczyńców - Killer Croca i Orki. Na ceremonię zostali zaproszeni również inni negatywni bohaterowie znani z przygód Batmana, w tym partnerka koleżanka Croca z Suicide Squad - Poison Ivy. Kiedy Orca zapytała Ivy o plany matrymonialne, kobieta mimochodem wspomniała, że ma już ślub za sobą.

70 Fot. foto: kadr z komiksu Injustice 2 #70

Pojechały z Harley do Las Vegas, gdzie pobrały się za sprawą jednego z naśladowców Elvisa Presleya. Twórcy komiksu - Tom Taylor i Bruno Redondo, zaszokowali czytelników tą informacją. Wiadomo było, że antybohaterki są parą, ale nikt nie przypuszczał, że jakiś czas temu wzięły ślub. Dla wszystkich oburzonych, którzy kojarzą Harley z romansu z Jokerem, spieszymy z wyjaśnieniami. Akcja „Injustice 2” toczy się w alternatywnym uniwersum. 

To jednak nie pierwszy raz, kiedy twórcy zdecydowali się połączyć Harley Quinn i Poison Ivy w parę. W 2015 roku postacie związały się ze sobą również w kanonicznym uniwersum DC. Ich relacja nie była jednak tak poważna, bo nie zakończyła się ślubem. Komiks Taylora i Redondo dzieje się w świecie znanej z serii gier konsolowych zatytułowanych „Injustice”

Przypominamy, że wraz z uruchomieniem platformy streamingowej DC zadebiutuje solowy serial animowany o Harley Quinn przeznaczony dla dojrzałych odbiorców. Kto wie, może w tym medium drogi miłosne Harley Quinn i Poison Ivy również się przetną. Na razie musimy czekać na informacje o produkcji, bo zapowiedziano jedynie, że trafi do sieci w roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.