DC Comics stworzyło kopię Fantastycznej Czwórki?

Sergiusz Kurczuk
23.04.2018 15:04
The Terrifics|undefined Fot. kadr z komiksu The Terrifics #3

Kopie superbohaterów w konkurencyjnych wydawnictwach komiksowych to żadna nowość. Czy DC Comics zdecydowało się na własną wersję Fantastic Four?

Nie wiele osób pamięta, że Wolverine to klon Timberwolfa z DC, a Thanos był wzorowany na Darkseidzie. Oczywiście przesadna inspiracja działa w drugą stronę. Na łamach komiksu „The Terrifics” pojawiła się grupa do złudzenia przypominająca pierwszą rodzinę Marvela - Fantastyczną Czwórkę. Fantastic Four rozpadła się w roku 2015 i chociaż Marvel zapowiedział już wielki powrót drużyny, szefowie DC postanowili skorzystać z okazji i powołać do życia nową podobną supergrupę.

The Terrifics - Fantastyczna Czwórka od DC Comics?

Już pierwszy numer nowej serii zapowiedział szereg podobieństw, które widoczne są na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim team składa się z czterech członków: 3 mężczyzn i jednej kobiety. Moce herosów przypominają umiejętności Mr. Fantastica, Invisible Woman, Thinga i Human Torcha. W skład The Terrifics wchodzą Mr. Terrific, nowa wersja Phantom Girl, Metamorpho i Plastic Man. Chociaż dziewczyna nie potrafi stawać się niewidzialna, umie przechodzić przez obiekty stałe. Niestety nie panuje w pełni nad swoimi mocami podobnie jak Thing, którego z kolei przypomina Metamorpho. Heros może dowolnie manipulować swoim ciałem na poziomie molekularnym, przybierając cechy żywiołów. Pod pewnym względem przypomina równocześnie Human Torcha. Poza tym jego ciało jest elastyczne, chociaż nie tak bardzo, jak Mr. Fantastica. Bardzo podobne właściwości ma za to Plastic Man. Mr Terrifick ma nie tylko ksywę jak Reed Richards, ale cechuje się też nadzwyczajną inteligencją, czyniącą z niego geniusza. 

1 Fot. The Terrifics #1

Zadaniem nowej grupy jest eksploracja świata znanego jako Dark Multiverse (wszelkie podobieństwa do Negative Zone zapewne przypadkowe). Drużyna w większości nosi co prawda czarno-białe kostiumy, ale FF mieli podobne wdzianka w czasach Future Foundation. W 3. numerze nowej serii możemy się przekonać, że relacja Metamorpho i Plastic Mana do złudzenia przypomina specyficzną przyjaźń Bena Grimma i Jonny'ego Storma. Poza tym zeszyt jest utrzymany w klimacie opowieści z lat 60., czyli czasu, gdy debiutowali Fantastic Four. 

3 Fot. foto: kadr z komiksu The Terrifics #3

Za komiks odpowiedzialni są Jeff Lemire, Ivan Reis i Joe Prado. 3. numer trafi do sprzedaży już 25 kwietnia 2018 roku. Czy „The Terrifics” przypadną czytelnikom do gustu? Co kryje się w Dark Multiverse? Jakie jeszcze podobieństwa do Fantastic Four pojawią się na łamach kolejnych numerów? Przekonamy się za jakiś czas. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.