Pogoda
28.05.2018 14:53

DC anulowało serię komiksów „Hal Jordan and the Green Lantern Corps”

Detective Comics ogłosiło zakończenie prac nad kolejnym z tytułów powstałych z okazji ich wydarzenia Rebirth. Tym razem padło na Zielone Latarnie, którym szefował Hal Jordan. Zeszyt numer 50 będzie ostatnim w serii.

DC anulowało serię komiksów „Hal Jordan and the Green Lantern Corps”
foto: materiały prasowe

Seria ruszyła w 2016 roku i według danych opublikowanych przez portal CBR, każdy nowy zeszyt przygód Zielonych Latarni był sprzedawany w liczbie ponad 20 tysięcy egzemplarzy. Nie był to zatem sprzedażowy hit dla DC, ale pozwalał na wydanie 50 części. Właśnie wydanie numer 50 ma być ostatnim w serii „Hal Jordan and the Green Lantern Corps”, które zostanie napisane przez Roberta Vendittiego, artystę, który zajmował się serią od samego początku.

Decyzja o zakończeniu wydawania komiksów o Zielonych Latarniach była spowodowana najprawdopodobniej wydarzeniami z innej serii DC, „Justice League: No Justice”. Pękła ściana na skraju uniwersum, a problem jest na tyle poważny, że teraz kosmiczni superbohaterowie będą zmuszeni stawić czoła następstwom tego wydarzenia.

Co dalej z Zielonymi Latarniami?

DC opublikowało zapowiedź ostatniego komiksu z serii, w której ma nastąpić największa bitwa w historii Zielonych Latarni:

"

To. Jest. To! Ekstra duże wydanie jubileuszowe, w którym Zielone Latarnie stoczą największą bitwę w swojej historii. John Stewart wydaje specjalny rozkaz: bez zabijania. Zielone Latarnie muszą pokazać, że są w stanie utrzymać porządek w galaktyce nie stosując środków ostatecznych. Po drugiej stronie uniwersum Hal Jordan walczy z Tomar-Tu. Chce użyć zbroi Darkstarsa jako broni przeciwko najeźdźcom. Pomaga mu w tym swoimi psychicznymi mocami Hector Hammond (któremu prawdopodobnie nie powinien ufać). "

Ostatni, jubileuszowy 50. zeszyt serii „Hal Jordan and the Green Lantern Corps” trafi do sprzedaży zarówno w formacie papierowym, jak i wersji cyfrowej, już 8 sierpnia 2018 roku. Będziecie tęsknili za przygodami Zielonych Latarni?

Nowy kolor Latarni w komiksach DC

DC wprowadzi nowy kolor wciąż rozrastających się zastępów Latarni. Najbardziej znana Zielona Latarnia, czyli John Stewart, zostanie liderem nowego legionu reprezentowanego ultrafioletem. Nadchodzące komiksy o Lidze Sprawiedliwości autorstwa Scotta Snydera zaprezentują duże nowości dla zastępów Latarni.

Dowiedzieliśmy się, że pojawi się nowy, ultrafioletowy kolor oddziałów, a także tego, że pierwszym z nowych Ultrafioletowych Latarni zostanie John Stewart, bohater doskonale znany wszystkim fanom uniwersum DC jako Zielona Latarnia broniąca Sektora kosmosu nr 2814. Szczegółów dowiemy się jednak dopiero 4 lipca 2018 roku, bo wtedy komiks trafi do sprzedaży.

Kamil Kacperski
Tagi: DC Comics Green Lantern