DC anulowało serię komiksów „Hal Jordan and the Green Lantern Corps”

Kamil Kacperski
28.05.2018 14:53
DC anulowało serię komiksów „Hal Jordan and the Green Lantern Corps” Fot. materiały prasowe

Detective Comics ogłosiło zakończenie prac nad kolejnym z tytułów powstałych z okazji ich wydarzenia Rebirth. Tym razem padło na Zielone Latarnie, którym szefował Hal Jordan. Zeszyt numer 50 będzie ostatnim w serii.

Seria ruszyła w 2016 roku i według danych opublikowanych przez portal CBR, każdy nowy zeszyt przygód Zielonych Latarni był sprzedawany w liczbie ponad 20 tysięcy egzemplarzy. Nie był to zatem sprzedażowy hit dla DC, ale pozwalał na wydanie 50 części. Właśnie wydanie numer 50 ma być ostatnim w serii „Hal Jordan and the Green Lantern Corps”, które zostanie napisane przez Roberta Vendittiego, artystę, który zajmował się serią od samego początku.

Decyzja o zakończeniu wydawania komiksów o Zielonych Latarniach była spowodowana najprawdopodobniej wydarzeniami z innej serii DC, „Justice League: No Justice”. Pękła ściana na skraju uniwersum, a problem jest na tyle poważny, że teraz kosmiczni superbohaterowie będą zmuszeni stawić czoła następstwom tego wydarzenia.

Co dalej z Zielonymi Latarniami?

DC opublikowało zapowiedź ostatniego komiksu z serii, w której ma nastąpić największa bitwa w historii Zielonych Latarni:

To. Jest. To! Ekstra duże wydanie jubileuszowe, w którym Zielone Latarnie stoczą największą bitwę w swojej historii. John Stewart wydaje specjalny rozkaz: bez zabijania. Zielone Latarnie muszą pokazać, że są w stanie utrzymać porządek w galaktyce nie stosując środków ostatecznych. Po drugiej stronie uniwersum Hal Jordan walczy z Tomar-Tu. Chce użyć zbroi Darkstarsa jako broni przeciwko najeźdźcom. Pomaga mu w tym swoimi psychicznymi mocami Hector Hammond (któremu prawdopodobnie nie powinien ufać).

Ostatni, jubileuszowy 50. zeszyt serii „Hal Jordan and the Green Lantern Corps” trafi do sprzedaży zarówno w formacie papierowym, jak i wersji cyfrowej, już 8 sierpnia 2018 roku. Będziecie tęsknili za przygodami Zielonych Latarni?

Nowy kolor Latarni w komiksach DC

DC wprowadzi nowy kolor wciąż rozrastających się zastępów Latarni. Najbardziej znana Zielona Latarnia, czyli John Stewart, zostanie liderem nowego legionu reprezentowanego ultrafioletem. Nadchodzące komiksy o Lidze Sprawiedliwości autorstwa Scotta Snydera zaprezentują duże nowości dla zastępów Latarni.

Dowiedzieliśmy się, że pojawi się nowy, ultrafioletowy kolor oddziałów, a także tego, że pierwszym z nowych Ultrafioletowych Latarni zostanie John Stewart, bohater doskonale znany wszystkim fanom uniwersum DC jako Zielona Latarnia broniąca Sektora kosmosu nr 2814. Szczegółów dowiemy się jednak dopiero 4 lipca 2018 roku, bo wtedy komiks trafi do sprzedaży.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.