DC comics ujawniło, jak będzie wyglądał Joker z serii „Batman Beyond”

Sergiusz Kurczuk
21.08.2018 11:03
DC comics ujawniło, jak będzie wyglądał Joker z serii „Batman Beyond” Fot. okładka komiksu Batman Beyond #26

Joker powraca, by gnębić Batmana z przyszłości. W sieci zaprezentowano okładkę 26. numeru „Batman Beyond”.

W grudniu 2018 roku pojawi się nowe wcielenie Jokera z komiksu „Batman Beyond”. Seria opowiada o losach Gotham przyszłości, w momencie, kiedy Bruce Wayne przekazuje swoje dziedzictwo w ręce Terry'ego McGinnisa. Chłopak zostaje nowym stróżem miasta i walczy z zagrażającymi mu złoczyńcami. DC Comics ujawniło, jak będzie prezentować się okładka 26. numeru serii, na której pojawił się Joker. 

Nowy Joker na okładce „Batman Beyond” #26

Powrót Jokera zapowiedziano już w październiku 2017 roku podczas wydarzeń ukazanych w historii „Escape the Grave”. Okazało się w niej, że Bruce przeżył morderczy atak Księcia Zbrodni, którą widzieliśmy w „Futures End”. Wtedy wyszło na jaw, że za Jokera podaje się czarny charakter znany jako Terminus. Jeden z jego podwładnych wpadł w szał i zabił swojego pracodawcę za pomocą łomu. Zasugerowano wówczas, że zabójca jest prawdziwym Jokerem, który nie mógł znieść, że ktoś się pod niego podszywa. Bruce potwierdził obawy czytelników, ale Terry nie zdążył wyciągnąć od niego więcej informacji, ponieważ Wayne zapadł w śpiączkę. 

Wątpliwości McGinnisa wynikają z wydarzeń ukazanych w 2. numerze „Batman Beyond”. Na kartach zeszytu dochodzi do eksplozji, w której oryginalny Joker ponosi śmierć. Okazuje się jednak, że Książę Zbrodni prawdopodobnie przeżył wybuch i nadal dręczy Batmana oraz jego najbliższych

26 Fot. foto: okładka komiksu Batman Beyond #26

Jak widać, Joker zaprezentowany na okładce 26. numeru komiksu, swoim wyglądem odnosi się do klasycznego ukazywania tego złoczyńcy. Łączy w sobie cechy tradycyjnego Jokera, filmowej wersji w wykonaniu Jacka Nicholsona, ale nie zabrakło również wpływów serialu animowanego „Batman Beyond”

Czy czarny charakter zapowiadany szumnie przez DC będzie prawdziwym Jokerem? A może to kolejny naśladowca? Dowiemy się pod koniec roku. Cała sytuacja przypomina nieco historię Jokera ukazaną w serialu „Gotham”. Twórcy droczyli się z widzami, ukazując postać do złudzenia przypominającą nemezis Batmana, nie wyjawiając przez długi czas, czy Cameron Monaghan rzeczywiście wciela się w Jokera. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.