DC ma nowego Bane'a. Został nim jeden z Wojowniczych Żółwi Ninja

Sergiusz Kurczuk
21.03.2018 16:00
Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles|undefined Fot. materiały prasowe

Crossover „Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles II” przyniósł nieoczekiwany zwrot akcji. Donatello postanowił żarzyć substancję, która przemieniła go w Bane'a. 

Fani komiksów lubią zadawać sobie kuriozalne pytania dotyczące ulubionych postaci z rozmaitych serii. Czy Superman wierzy w Boga? Jak wygląda połączenie Iron Mana i Hulka? Co by było, gdyby Wojownicze Żółwie Ninja zażyły substancję znaną jako Venom? No dobra, może to ostatnie pytanie nie jest zbyt popularne wśród geeków, ale wydawnictwa DC Comics i IDW Publishing postanowiły odpowiedzieć na nie zawczasu. Z tego powodu powstał crossover zatytułowany „Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles II”, którego autorami są James Tynion IV, Ryan Ferrier, Freddie Williams II oraz Jeremy Colwell.

Donatello nowym Banem?

W 2015 roku powstała pierwsza część crossoveru, w której spotykają się Batman oraz Wojownicze Żółwie Ninja. Najwidoczniej niecodzienna przygoda bohaterów pochodzących z dwóch różnych światów przypadła czytelnikom do gustu do tego stopnia, że wydawnictwa znów postanowiły połączyć siły i wypuścić kolejną opowieść o czwórce nastoletnich żółwi-mutantów i Mrocznym Rycerzu. Do tej pory pojawiły się 4 zeszyty z 6-częsciowej miniserii. Na łamach ostatniego doszło do nietypowej sytuacji.

Podczas połączenia obu światów, doszło do fuzji Nowego Jorku z Gotham City. Nie tylko pozytywni bohaterowie zaczęli współpracę. Wrogowie Batmana i Wojowniczych Żółwi Ninja też weszli w alians i postanowili podbić miasto. Nowym przywódcą Klanu Stopy został słynny wróg Batmana o pseudonimie Bane. Żółwie i obrońca Gotham postanowili nie tracić czasu i działać. W walce przeciwko Bane'owi i jego poplecznikom stanęli również Splinter oraz jeden z Robinów - Damien Wayne. Jednak Bane i jego ludzie naszprycowani Venomem, okazali się silniejsi, o czym na własnym pancerzu przekonał się Raphael. 

Donatello, chociaż najmądrzejszy z grupy, postanowił podjąć desperacki krok. Podczas walki bohaterom udało się zdobyć trochę toksyny i Donnie zdecydował się na wykorzystanie broni Bane'a przeciw niemu. Wstrzyknął sobie Venom, stając się monstrualną i niezwykle agresywną wersją samego siebie, która wyruszyła na samotną walkę przeciw wojownikom Klanu Stopy.

Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles II Fot. foto: Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles II #4

W kolejnym zeszycie Batman będzie musiał przemówić Donatello do rozsądku, zanim żółw zatraci się z powodu skutków ubocznych chemicznej substancji. 

Czy Mrocznemu Rycerzowi się uda? Czy wraz z żółwiami pokonają Bane'a? Czy dojdzie do połaczenia sił Batmana ze Splinterem? Dowiemy się już w kolejnym numerze „Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles II”. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.