DC mocno zmieniło komiksową historię Supermana

Kamil Kacperski
19.04.2018 14:27
Superman DC Comics|undefined Fot. materiały prasowe DC Comics

Po 80 latach od pierwszego pojawienia się w Action Comics #1, Superman szykuje się na zmiany swojej historii. W wydanym niedawno jubileuszowym Action Comics #1000 wyjawiono sekrety dotyczące ojczystej planety Clarka Kenta.

Superman pojawił się na Ziemi, ponieważ wysłał go tam jego ojciec, Jor-El, na kilka chwil przed eksplozją ich rodzinnej planety zwanej Kryptonem. Jego statek rozbija się w Kansas, a młody Kal-El zostaje odnaleziony przez Jonathana i Marthę Kentów. Nadają mu imię Clark, a po kilkunastu latach mężczyzna zostaje dziennikarzem Daily Planet, a w wolnych chwilach ratuje ludzkość jako uosobienie sprawiedliwości i prawdy, czyli Superman. Taka opowieść na stałe zapisała się na kartach historii popkultury.

Taka wersja wydarzeń (z gdzieniegdzie małymi różnicami) funkcjonuje w komiksach DC od 80 lat. Okazuje się jednak, że destrukcja Kryptonu nie była tak do końca wynikiem przyczyn naturalnych i konfliktów między różnymi kryptońskimi klanami. W zeszycie zatytułowanym „The Truth” poznajemy Rogola Zaara. Potwór zaczyna walczyć z Supermanem, a ich walka szybko przenosi się do centrum Metropolis.

Krypton zniszczony przez potwora?

Konflikt szybko eskaluje i walce Clarkowi pomaga jego kuzynka, Supergirl. Szybko okazuje się, że Zaar nie bez powodu przybył na Ziemię. W trakcie walki wyjaśnia herosom, że jego celem jest unicestwienie wszystkich Kryptończyków w uniwersum. Złoczyńca przyznał również, że to on jest odpowiedzialny za zniszczenie ich planety. Jak nietrudno się domyślić - wiadomość dość mocno szokuje Supermana i jego kuzynkę:

1000 Fot. foto: Action Comics #1000

Następnie dosłownie dobija Supermana, przebijając go swoim mieczem i mówiąc mu o tym, że „kryptońska choroba w końcu się dzisiaj kończy. Tak jak kiedyś zapowiedziałem Jor-Elowi”. To bardzo niespodziewany zwrot fabularny i raczej ciężko uwierzyć, żeby Rogol mówił prawdę. Nienawiść do Kryptończyków nie jest czymś nowym w uniwersum DC, ale wydaje się, że destrukcja całej ich planety nie mogła być spowodowana działaniami jednego potwora.

Pozostaje jedynie czekać na kolejne zeszyty o Supermanie. Być może już w maju poznamy tytułową „Prawdę”.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.