DC zabiło jedną z najważniejszych postaci w swoich komiksach

Kamil Kacperski
10.05.2018 10:59
DC zabiło jedną z najważniejszych postaci w swoich komiksach Fot. Justice League: No Justice #1

DC rozpoczęło nową serię opowiadającą o Lidze Sprawiedliwości, która nosi tytuł „Justice League: No Justice”. W pierwszym zeszycie zginęła jedna z najważniejszych postaci w uniwersum Detective Comics.

W nowej serii komiksów DC, najwięksi bohaterowie ponownie łączą siły, aby zapobiec końcu wszechświata. Typowa fabuła produkcji o superherosach. Twórcy mieszają jednak nieco w konwencji, kończąc pierwszy zeszyt śmiercią jednej z najważniejszych postaci w uniwersum Detective Comics. UWAGA! Dalsza część tekstu zawiera spoilery.

Kto ginie w Justice League: No Justice #1?

Opowieść rozpoczyna się opowieścią Zielonych Latarni, które tłumaczą, że dziura, która pojawiła się w Ścianie Źródła, oznacza, że uniwersum jest narażone teraz na kompletną destrukcję. To skłania Brainiaca do najazdu na Ziemię, w czym przeszkadzają mu Liga Sprawiedliwości, Tytani, Młodzi Tytani i Legion Samobójców. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich, Braniac nie pojawił się na naszej planecie z zamiarem jej podbicia.

Zniszczenie Ściany Źródła spowodowało, że każda planeta w kosmosie pozostała bez ochrony, wliczając w to jego własną. Braniac zabrał na swoją ojczystą planetę wybranych członków 4 drużyn po to, by uratować nie tylko swój, ale również i nasz śwat. Niestety, nie wszyscy wiedzieli o jego heroicznym planie. Wśród nich znalazła się Amanda Waller, szefowa Legionu Samobójców, która bezpośrednio przyczyniła się do śmierci Brainiaka w ostatnich panelach „Justice League: No Justice #1”.

1 Fot. foto: kadr z komiksu Justice League: No Justice #1

Waller była pewna, że Brainiac pojmał lub zabił największych bohaterów naszej Ziemi, więc postanowiła zebrać najpotężniejszych telepatów znajdujących się w uniwersum DC, żeby poznać jego plany. Nie zrozumiała jego zamiarów, w związku z czym, postanowiła zniszczyć kosmitę od środka, karząc jej pomocnikom wysadzić mózg Brainiaka. Jak nietrudno się domyślić, dość skutecznie zakończyło to żywot jednego z największych przeciwników Supermana.

Nowe komiksy są dostępne w sprzedaży na oficjalnej stronie DC, a także niezliczonej ilości różnych stron internetowych, które oferują zeszyty DC, Marvela i innych wydawnictw.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.