Daniel Radcliffe chory na koronawirusa? Tak twierdzi Twitter

11.03.2020 13:12
Daniel Radcliffe chory na koronawirusa? Tak twierdzi Twitter Fot. materiały prasowe/FX

Na Twitterze pojawił się fake news, według którego Daniel Radcliffe - gwiazdor "Harry'ego Pottera" jest jedną z ofiar koronawirusa. Kto rozpuścił plotkę?

Od wielu tygodni rządy kolejnych krajów starają się ograniczać epidemię koronawirusa, która dotyka coraz większą ilość osób. Według najnowszych informacji jedną z ofiar COVID-19 ma być Daniel Radcliffe - brytyjski aktor słynący z roli Harry'ego Pottera

Daniel Radcliffe chory na koronawirusa - obrzydliwy fake news

Jeśli jesteście użytkownikami Twittera, mogliście się natknąć na informację, według której gwiazdor adaptacji słynnych książek J.K. Rowling został rozpoznany jako kolejny chory na koronawirusa. Nie lajkujcie i nie podawajcie jej dalej.  Od razu tłumaczymy, że to manipulacja, chociaż nabrać się na tego fake newsa jest bardzo łatwo. 

Twitter Fot. foto: print screen z Twitter.com

Z ostatniej chwili: Daniel Radcliffe przeszedł pozytywnie test na koronawirusa. Aktor jest pierwszą znaną osobą, która publicznie potwierdziła chorobę.

Osoba, która wrzuciła fałszywą informację, podszywa się pod stację BBC News. Twórca profilu posłużył się logo BBC i niewprawione oko, może uznać źródło wiadomości za wiarygodna i prawdziwe. Tymczasem profil nazywa się BBC Breaking News i w żaden sposób nie jest powiązany z brytyjską kanałem informacyjnym.

Przeczytaj także

Ktoś postanowił wykorzystać popularność hasła jakim jest koronawirus i wplątać w mistyfikację znaną osobę. Padło akurat na Radcliffe'a. Na szczęście aktor jest cały i zdrowy. COVID-19 to poważna sprawa. Z powodu choroby zmarło już kilka tysięcy osób. Wirus rozprzestrzenia się po kolejnych krajach świata. Na początku marca dotarł również do Polski. Na razie u żadnej gwiazdy nie wykryto koronawirusa. 

Przeczytaj także

Zobacz też: Koronawirus: wszystkie szkoły, przedszkola i uniwersytety w Polsce zostały zamknięte. Co mają zrobić rodzice? 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.