DanielMagical skazany na więzienie

Michał Tomaszkiewicz
14.02.2019 12:04
DanielMagical skazany na więzienie Fot. kadr z wideo

DanielMagical, jeden z najbardziej znanych polskich patostreamerów, idzie do więzienia. Mógł tego uniknąć, ale nie stawiał się na prace społeczne wyznaczone mu przez sąd w ramach kary za pobicie.

DanielMagical został prawomocnie skazany za pobicie mężczyzny na ul. Urzędniczej w Toruniu. Sądowy wyrok opiewał na 5 miesięcy i 15 dni ograniczenia wolności – Daniel Z. nie był wcześniej karany, więc sędzia przystał na wykonywanie w tym czasie przez patostreamera użytecznych prac społecznych.

Przeczytaj także

Patostreamer zaczął się jednak uchylać od tego obowiązku, co zwróciło uwagę sądu. Sprawą zajął się 12 lutego 2019 Wydział Karny Odwoławczy Sądu Okręgowego w Toruniu.

DanielMagical zjawił się na rozprawie z nogą w gipsie i o kulach – przekonywał sąd, że złamał kończynę podczas walki MMA, co uniemożliwiało mu wywiązywanie się z nałożonych na niego wyrokiem obowiązków. Z postów na Instagramie wynika, że do zdarzenia doszło w październiku 2018 roku.

Przeczytaj także

DanielMagical skazany na karę więzienia

Patrostreamer miał nadzieję, że taka argumentacja pomoże przekonać sąd do jego racji – oto, co Daniel Z. powiedział przed rozprawą „Nowościom”:

Mam złamaną nogę i to bardzo poważnie. Stało się to podczas walki MMA. Wcześniej naprawdę chodziłem na te prace społeczne. Skierowali mnie na lodowisko Tor-Tor. Fajnie było, ciekawych ludzi poznałem. Ale jak miałem dalej pracować ze złamana nogą?! Nie wyobrażam sobie pobytu w wiezieniu... Wtedy to już żadnego streamu na pewno nie będzie.

Sądu taka argumentacja nie przekonała – patostreamer został skazany na 82 dni więzienia.

To nie koniec kłopotów DanielaMagicala – prokuratura zajmuje się sprawą szerzenia przez niego i jego matkę mowy nienawiści po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Zobacz także: >> Paweł Adamowicz pożegnany utworem "The Sound of Silence" <<

Podczas transmisji na żywo miał on skomentować wiadomość o ataku na polityka słowami „niestety przeżył”, jego matka zaśmiała dodać „niech zdycha”.

Postawiono im zarzuty publicznego pochwalania przestępstwa, za co grozi kara grzywny wysokości do 180 stawek dziennych oraz kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku. DanielMagical otrzymał też zakaz streamowania.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.