Daria Nicolodi nie żyje. Gwiazda horrorów i współautorka "Suspirii" miała 70 lat

27.11.2020 08:18
Daria Nicolodi i Christina Marsillach - kadr z filmu Opera Fot. United Archives /East News

Zmarła Daria Nicolodi - włoska aktorka, współtwórczyni scenariusza do oryginalnej "Suspirii" i była żona Dario Argento. Nie podano przyczyny jej śmierci.

Wielka strata dla włoskiego kina grozy. 26 listopada 2020 roku odeszła Daria Nicolodi - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, a także  scenarzystka. Miała 70 lat. Nie podano przyczyny jej śmierci.

Daria Nicolodi nie żyje

O śmierci Nicolodi poinformowała córka gwiazdy i jej byłego męża Dario Argento - aktorka Asia Argento. Kobieta zamieściła post na Instagramie, w którym wspomina swoją matkę.

Spoczywaj w pokoju ukochana matko. Teraz twój wielki duch może latać swobodnie i nie będziesz już musiała cierpieć. Postaram się żyć dalej dla twoich ukochanych wnuków, a zwłaszcza dla ciebie, bo nigdy nie chciałbyś widzieć mnie tak smutnej. Nawet bez Ciebie tęsknię za ziemią pod stopami i czuję, że straciłam jedyny prawdziwy punkt odniesienia. Jestem ze wszystkimi, którzy ją znali i kochali. Zawsze będę twoją Arią, Dario.

Daria Nicolodi urodziła się 19 czerwca 1950 roku we Florencji. Pod koniec lat 60. przeprowadziła się do Rzymu. Debiut przed kamerą nastąpił gdy miała 20 lat. Wystąpiła wtedy w kontrowersyjnym programie telewizyjnym, którego emisja odbyła się dopiero sześć lat później. W tym okresie Nicolodi rozpoczęła pracę aktorki w filmach, serialach telewizyjnych i teatrze pod okiem Elio Petri.

W połowie lat 70. rozpoczęła swoją relację i współpracę z Dario Argento. Miała zagrać w "Suspirii", do której stworzyła scenariusz, ale nie udało się to z powodu kontuzji. W ostatnim momencie zastąpiła ją Stefania Casini. Wystąpiła natomiast w takich produkcjach filmowca, jak "Deep Red" (1975), "Inferno" (1980), "Tenebrae" (1982), "Phenomena" (1985) i "Opera" (1987). W 1977 roku wystąpiła też w filmie "Shock" - ostatnim horrorze Mario Bavy.

Polecamy

Chociaż w 1985 roku rozstała się z Argento, w 2007 roku wystąpiła w jego filmie "Matka łez". Ostatnią rolą Nicolodi był udział we włoskim miniserialu "Il mostro di Firenze" z 2009 roku, opowiadającym o słynnym florenckim seryjnym zabójcy. 

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.