Pogoda
09.08.2018 17:52

Dark Music - muzyczna gra z duchami. Jak przekonać zjawę, żeby zagrała dla Ciebie koncert?

Kolejna niebezpieczna gra, tym razem o bardziej muzycznym charakterze. Jakie są zasady gry i co należy zrobić żeby przeżyć upiorny koncert?

Pianino
foto: Shutterstock.com

Na świecie jest wiele upiornych sposobów na skuteczne podwyższenie sobie ciśnienia. W sieci znajdziemy całą masę niepokojących kanałów na Youtube, czy stron internetowych, w szczególności w mrocznych zakątkach Deep Webu. Okazuje się, że istnieją numery telefonu do przerażających potworów, a nawet rozmaite niebezpieczne gry. Pisaliśmy wcześniej o upiornych Midnight Game i Darumie. Teraz czas na nieco bardziej muzyczne klimaty. Zobaczcie, co zrobić, żeby zagrać w Dark Music.

Dark Music - muzyczna gra z duchami

Jak sugeruje sama nazwa, ta gra będzie z kategorii muzycznych. Najbardziej potrzebny do wykonania całego rytuału będzie zatem instrument. Najlepiej jeżeli jest to coś przenośnego, na przykład gitara, skrzypce lub trąbka (chociaż wedle waszego życzenia może być to choćby i trójkąt). Tak jak większość gier z udziałem duchów, ta również musi rozpocząć się w nocy. Gdy więc na dworze zrobi się ciemno, uczestnik rozrywki musi umieścić swój instrument przed drzwiami wejściowymi do domu. I teraz robi się nieco boleśnie.

W kolejnym etapie musimy bowiem nakłuć za pomocą ostrego przedmiotu tę część ciała, która zazwyczaj jest wykorzystywana do gry na wybranym przez nas instrumencie. W jakim celu? Otóż według zasad, musi się na nim znaleźć kropla krwi grającego. Gdy już to uczynimy, pora wziąć kartkę papieru i ołówkiem napisać na niej wiadomość do ducha z prośbą o wykonanie jakiegoś utworu. W niektórych wersjach gry trzeba do tego wykorzystać pióro orła lub jastrzębia i atrament. Treść komunikatu nie jest precyzyjnie określona - możemy więc napisać wszystko, co uznamy za stosowne. Ważne jednak, by nie próbować w żaden sposób obrazić zjawy, nikomu nie wyjdzie to na dobre.

Napisaną przez nas notatkę trzeba umieścić przed instrumentem, a następnie odgrodzić się od niego linią usypaną z soli. Niektórzy twierdzą również, że możemy poprosić ducha o zagranie konkretnej piosenki, jednak nie jest to zalecane.

Dark Music - jakie są zasady gry?

Jeżeli myśleliście, że dane wam będzie oglądać grającego ducha z tak bliska, to bardzo się pomyliliście. Uczestnik gry musi ukryć się w bezpiecznym miejscu. Warto również zabrać ze sobą trochę soli oraz słoną wodę, jeszcze mogą wam się przydać. W ukryciu należy zachować absolutną ciszę, tak by w żaden sposób nie rozproszyć ducha. Po wykonaniu wszystkich wymaganych czynności, pozostaje jedynie cierpliwie czekać, aż zaproszony przez nas duch rozpocznie swój koncert.

Jeżeli poczujemy, że utwór zbliża się ku końcowi, możemy opuścić swoją kryjówkę. Pora obejrzeć miejsce upiornego występu - jeśli wszystko jest w porządku i żaden z przygotowanych przez nas elementów rytuału nie został uszkodzony, czas się pożegnać. W tym celu należy za pomocą dłoni usunąć nieco soli z usypanej wcześniej linii i podejść do instrumentu. Ważne, żeby nie znaleźć się bezpośrednio między przed drzwiami, zostawiając instrument w za sobą. Karteczkę z prośbą skierowaną do ducha trzeba teraz złożyć trzykrotnie, umieścić w szklance słonej wody i grzecznie podziękować zjawie za koncert. Ostatnim krokiem jest zmycie naszej krwi z instrumentu za pomocą wody z solą. Po zakończeniu rytuału najlepiej do końca dnia pozostać w ciszy lub iść spać.

Dark Music - mroczny koncert

Jeżeli myślicie, że cała gra wcale nie jest taka mroczna, to trzymajcie się. Naprawdę upiornie zaczyna się robić, gdy rytuał nie przebiegnie zgodnie z naszym planem. Co konkretnie może pójść nie tak? Otóż duch może przestać grać w całkowicie nieoczekiwanym momencie, z naszego domu mogą zacząć dochodzić dziwne dźwięki lub jeden z istotnych elementów rytuału - linia soli czy sam instrument - został uszkodzony. Co trzeba wówczas zrobić? W tym momencie bardzo przyda nam się słona woda. Gdy zorientujemy się, że coś jest nie w porządku musimy jak najszybciej znaleźć się w pobliżu miejsca upiornego koncertu i wylać trochę roztworu między gitarą a drzwiami. Pamiętajcie jednak, by samemu nie znaleźć się w tym miejscu - to właśnie tam prawdopodobnie znajduje się grająca zjawa. Woda z solą ma ją przez chwilę unieruchomić.

Kolejne etapy rytuału muszą zostać wykonane bardzo szybko - w ciągu zaledwie 15 sekund. Kartkę z prośba należy podrzeć równo na 5 kawałków, a następnie umieścić w szklance. To właśnie dlatego woda wciąż jest potrzebna - każdy skrawek papieru musi być mokry. Następnie pora poprosić ducha o przebaczenie, czynność tę trzeba powtórzyć 3 razy. Teraz szybko należy zagrać na instrumencie, lepiej jednak wybrać inny utwór niż ten z upiornego repertuaru zjawy. Nasz mini-koncert ma trwać 10 sekund. Pamiętajcie, że cały czas na te zadania wynosił 15 sekund, a to znaczy, że musimy wykonywać pozostałe czynności na tyle szybko, żeby nasza gra mogła liczyć 10 sekund. Jeżeli uczestnikowi gry udało się wykonać wszystkie wspomniane etapy, może być spokojny i zakończyć rytuał.

Dark Music - jak zakończyć grę?

Po zakończeniu 15-sekundowego rytuału, gracz może zakończyć całą grę. Jak to zrobić? Otóż po odłożeniu na bok naszego instrumentu przez całą godzinę należy spokojnie i cicho czekać. Po upłynięciu tego czasu można zrobić kolejną porcję roztworu wody z solą i za jego pomocą zmyć krew z gitary. Ten krok jest bardzo istotny - jeśli o nim zapomnicie, będzie to równoznaczne z zaproszeniem ducha do codziennych koncertów w waszym domu.

Zastanawiacie się może co stanie się wówczas, gdy w ciągu 15 sekund nie uda wam się odpowiednio przeprosić ducha? Radzimy nie sprawdzać. Niektóre wersje zasad gry mówią, że cały koncert można nagrać. Filmu nie wolno jednak pod żadnym pozorem zamieścić w internecie. Najlepiej całkowicie odpuścić sobie nagrywanie albo po występie zniszczyć materiał.

A co wy sądzicie o upiornej muzycznej grze? Pamiętajcie, żeby nie próbować w nią grać. Chyba, że chcecie przeżyć najgorszy koncert swojego życia.

Olga Konarzycka
Tagi: Archiwum Tajemnic