Pogoda
09.03.2019 12:50

Dark Souls jako battle royale? Twórcy są zainteresowani "grami-usługami"

Nietypowy pogląd wyrazili twórcy serii Dark Souls, którzy stwierdzili, że chcieliby spróbować swoich sił w niezwykle popularnym ostatnimi czasy gatunku battle royale.

Dark Souls Remastered
foto: materiały prasowe

Studio From Software, czyli twórcy Demon's Souls, Dark Souls i Bloodborne, chcą spróbować swoich sił w gatunku battle royale - takimi słowami uraczył fanów prezes firmy, Hidetaka Miyazaki. Szef japońskiego koncernu stwierdził bowiem, że tworzenie "gier-usług", które są wspierane przez całe miesiące, czy nawet lata, musi być bardzo interesującym zajęciem. Dark Souls w wersji dla kilkudziesięciu osób? Dla wielu graczy byłoby to prawdopodobnie ziszczenie najgorszego koszmaru.

Dark Souls w wersji battle royale?

From Software szykuje się obecnie do wydania gry Sekiro: Shadows Die Twice, której premiera odbędzie się już 22 marca 2019 roku. To oznacza, że studio prawdopodobnie pracuje już nad kolejnym projektem. Według słów Mizayakiego, raczej nie będzie to wspomniany battle royale osadzony w uniwersum Dark Souls, ale raczej coś zupełnie innego. Nie zmienia to faktu, że w niedługiej przyszłości możemy otrzymać sieciową "grę-usługę" od Japończyków. 

Prezes From Software przyznał bowiem, że idea tych gier jest dla niego zabawna i być może chciałby, żeby studio spróbowało swoich sił w gatunku. Miyazaki powiedział jednak, że gdyby miało do tego dojść, to twórcy prawdopodobnie zmieniliby kilka rzeczy. Jak sam wytłumaczył w rozmowie z The Telegraph:

"

Taka możliwość zawsze istnieje. Te gry są... z pewnością zabawne. Wszystkie przejmowane wzorce również wydają się być interesujące. Prawdę mówiąc, jeśli mielibyśmy to zrobić, to raczej zrobilibyśmy to odrobinę inaczej. Ale jesteśmy zdecydowanie zainteresowani tym modelem i gatunkiem. Jest taka możliwość w przyszłości. "

Gry RPG na PS4 - w co warto zagrać? [RANKING]
Gry RPG na PS4 - w co warto zagrać? [RANKING]
Przeczytaj także Gry RPG na PS4 - w co warto zagrać? [RANKING]

From Software nie porzuci gier single-player

Mizayaki uspokoił jednak wszystkich fanów i zapewnił, że nie oznacza to końca gier typu single-player. Szef From Software przypomniał God of Wara i Spider-Mana jako przykład wielkich hitów, które nie potrzebowały segmentu wieloosobowego, by odnieść sukces i zdobyć ogromną popularność:

"

Gry akcji single-player nie są jakąś niespodziewaną rzeczą w obecnym klimacie. I o ile Devil May Cry 5 ma elementy sieciowe, to wciąż jest głównie grą singlową. Podobne z resztą jak nasza gra, która wychodzi zaledwie kilka tygodni później. A w zeszłym roku mieliśmy jeszcze God of Wara i Spider-Mana.

Potrzebujemy tej różnorodności w naszym przemyśle. Nieważne, co robi From Software - potrzebujemy "gier-usług" i battle royale, tak samo, jak potrzebujemy gier single-player. Naszym zdaniem różnorodność pozwoli nam wszystkim się dalej rozwijać i robić to, co robimy. "

Tak jak wspomnieliśmy, From Software już 22 marca 2019 roku zaprezentuje światu swoją najnowszą grę, która nosi tytuł Sekiro: Shadows Die Twice. Będziecie grali w produkcję od twórców Dark Souls?

Kamil Kacperski
Tagi: Gry