Pogoda
02.01.2020 14:06

Darksiders, Darksiders 2 i Steep za darmo na Epic Games Store

Koniec 2019 roku był prawdziwym maratonem rozdawnictwa w wykonaniu Epic Games Store – w ręce graczy oddano łącznie 12 znanych i cenionych tytułów. Okazało się właśnie, że sklep w 2020 roku nie zamierza zwalniać tempa: w uczciwej cenie można zgarnąć trzy duże hity.

Darksiders 2
foto: materiały prasowe THQ Nordic

Od czasu gdy Epic Games Store rzucił wyzwanie Steamowi, gracze są wprost rozpieszczani przez twórców Fortnite. Starym i sprawdzonym wielokrotnie fortelem Epic postanowił przyciągnąć użytkowników do swojej platformy cyfrowej dystrybucji rozdając prezenty.

W rezultacie przez cały 2019 rok każdego tygodnia można było zgarnąć grę zupełnie za darmo. A czasami nawet kilka jednocześnie.

Barman Arkham Collection
Barman Arkham Collection
Przeczytaj także Batman: Arkham Collection i Lego Batman Trilogy za darmo w Epic Games Store

Kulminacją tego rozdawnictwa była akcja świąteczna, w której Epic oferował jedną darmową grę każdego dnia. I gdy tylko promocja się skończyła, rzucił trzy zupełnie nowe tytuły.

Darksiders Warmastered Edition, Darksiders II Deathinitive Edition i Steep za darmo w Epic Games Store

Gry rozdawane przez Epic mają już co prawda swoje lata, nadrabiają jednak jakością. Seria Darksiders ma swoich wielkich fanów, którzy zdecydowanie zasmakowali w walkach biblijnych proporcji toczonych na ekranie.

Za darmo można przyporządkować do konta dwie pierwsze części cyklu, obie w kompletnych edycjach.

Darksiders Warmastered Edition to pierwsze spojrzenie na świat, w którym trwa pełen sekretów konflikt sił nadprzyrodzonych.

"

Zmuszony przez siły zła do przedwczesnego sprowadzenia końca świata, Wojna – pierwszy Jeździec Apokalipsy – zostaje oskarżony o złamanie świętego prawa poprzez podżeganie do wojny między Niebem a Piekłem. W wynikającej z tego rzezi demoniczne siły pokonały niebiańskie zastępy i wystąpiły z roszczeniami wobec Ziemi.
Wojna, doprowadzony przed świętą Radę Spopielonych, zostaje skazany za swoje zbrodnie i pozbawiony mocy. Wojna, zniesławiony i będący o krok od śmierci, otrzymuje możliwość powrotu na Ziemię, by odkryć prawdę i ukarać zdrajców. Ścigany przez mściwą grupę Aniołów, musi zmierzyć się z siłami Piekła, zawrzeć niepokojące sojusze z tymi samymi demonami, na które poluje, i podróżować przez zniszczone pozostałości Ziemi w poszukiwaniu zemsty i sprawiedliwości. "

Darksiders II Deathinitive Edition to kontynuacja historii znanej z pierwszej części. Tym razem gracz będzie kierował poczynaniami samej Śmierci.

"

Zostań przerażającą siłą, której obawia się wszystko, ale przed którą nic nie może uciec. Obudzony przez kres czasów Śmierć, najbardziej przerażający z legendarnych Czterech Jeźdźców, wyrusza na misję oczyszczenia imienia swojego brata. Po drodze Jeździec odkrywa, że pewien pradawny żal może zagrozić całemu Stworzeniu. Śmierć żyje! "

Ostatni z oferowanych za darmo tytułów, Steep, to propozycja dla osób szukających zdecydowanie mniej mrocznych klimatów. W grze można oddawać się do woli śnieżnemu szaleństwu na specjalnie zaprojektowanej górze z licznymi atrakcjami.

"

Okiełznaj górę w pojedynkę lub z przyjaciółmi na nartach, dzięki wingsuitom, snowboardom lub paralotniom. Nagrywaj i udostępniaj swoje najlepsze akrobacje. "

Darksiders Warmastered Edition, Darksiders II Deathinitive Edition i Steep dostępne są za darmo w Epic Games Store do 9 stycznia 2020, do godz. 17:00.

Zobacz także: „Wiedźmin” za darmo. Cały serial udostępniony legalnie w sieci 

Która darmowa gra najbardziej się wam podoba?

Tagi: Gry