Darmowa gra „Stranger Things: The Game” podbija serca fanów serialu

Natalia Hluzow
06.10.2017 17:20
Darmowa gra „Stranger Things: The Game” podbija serca fanów serialu Fot. kadr z wideo

Na rynku pojawiła się kolejna gratka dla fanów „Stranger Things”. Tym razem jest to darmowa gra na urządzenia mobilne.

„Stranger Things: The Game” to bardzo prosta, darmowa gierka na smartfony z systemem iOS lub Android, która – co było do przewidzenia – swoją stylistyką nawiązuje do oldschoolowych gier na Commodore, Atari czy Pegasusa, które święciły triumfy w latach 80. Akcja gry toczy się w Hawkins w 1984 roku i polega na odnajdywaniu zaginionych dzieciaków. 

stranger things the game Fot. foto: kadr z wideo

Wydawcą gry jest oczywiście Netflix, zaś produkcję gry powierzono deweloperom z niezależnego studia BonusXP, które ma już na swoim koncie gierki na Androida, takie jak: The Incorruptibles czy Cavemania. W ich najnowszej produkcji można biegać, skradać się, jeździć na rowerze, walczyć, a także zbierać gofry i krasnale, które odblokowują nowe elementy. Gracz wciela się w Hoppera, Lucasa lub Nancy – w zależności od poziomu gry. Każda z tych postaci dysponuje innymi zdolnościami. Wszystko to umożliwia naprawdę zróżnicowaną rozgrywkę.  

Dużym plusem produkcji jest również fakt, że jest w pełni darmowa – nie posiada reklam ani nie skrywa mikropłatności. A do tego jest dostępna w polskiej wersji językowej. 

Gra „Stranger Things: The Game” jest kolejnym elementem świetnej promocji serialu Netflixa. Dotychczas w sieci pojawiły się takie perełki, jak trailer w stylu romansidła z lat 80., zwiastun stylizowany na gry arcade i promo wzorowane na starych kronikach. Premiera 2. sezonu już 27 października 2017 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.