Pogoda
06.10.2017 17:20

Darmowa gra „Stranger Things: The Game” podbija serca fanów serialu

Na rynku pojawiła się kolejna gratka dla fanów „Stranger Things”. Tym razem jest to darmowa gra na urządzenia mobilne.

Darmowa gra „Stranger Things: The Game” podbija serca fanów serialu
foto: kadr z wideo

„Stranger Things: The Game” to bardzo prosta, darmowa gierka na smartfony z systemem iOS lub Android, która – co było do przewidzenia – swoją stylistyką nawiązuje do oldschoolowych gier na Commodore, Atari czy Pegasusa, które święciły triumfy w latach 80. Akcja gry toczy się w Hawkins w 1984 roku i polega na odnajdywaniu zaginionych dzieciaków. 

stranger things the game

Wydawcą gry jest oczywiście Netflix, zaś produkcję gry powierzono deweloperom z niezależnego studia BonusXP, które ma już na swoim koncie gierki na Androida, takie jak: The Incorruptibles czy Cavemania. W ich najnowszej produkcji można biegać, skradać się, jeździć na rowerze, walczyć, a także zbierać gofry i krasnale, które odblokowują nowe elementy. Gracz wciela się w Hoppera, Lucasa lub Nancy – w zależności od poziomu gry. Każda z tych postaci dysponuje innymi zdolnościami. Wszystko to umożliwia naprawdę zróżnicowaną rozgrywkę.  

Dużym plusem produkcji jest również fakt, że jest w pełni darmowa – nie posiada reklam ani nie skrywa mikropłatności. A do tego jest dostępna w polskiej wersji językowej. 

Gra „Stranger Things: The Game” jest kolejnym elementem świetnej promocji serialu Netflixa. Dotychczas w sieci pojawiły się takie perełki, jak trailer w stylu romansidła z lat 80., zwiastun stylizowany na gry arcade i promo wzorowane na starych kronikach. Premiera 2. sezonu już 27 października 2017 roku.

Natalia Hluzow