Pogoda
16.03.2016 10:20

Darmowe szkolenia Forda dla 300 kierowców w Polsce

Amerykański producent samochodów przeznaczy 2,1 miliona euro w 2016 roku na rzecz programu doszkalającego początkujących kierowców – Ford Driving Skills for Life (DSFL). Po raz pierwszy kursy z tego cyklu odbędą się w Polsce i Finlandii.

Darmowe szkolenia Forda dla 300 kierowców w Polsce
foto: materiały prasowe

Od 2013 roku Ford wydał 7 milionów euro na szkolenia przeznaczone dla osób w wieku od 18 do 24 lat. Udział w tym programie wzięło dotychczas 13 500 osób w 11 krajach w Europie. W samym 2016 przeszkolonych ma zostać ponad 7000 kierowców w 13 państwach – Wielkiej Brytanii, Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Rumunii, Rosji, Hiszpanii, Turcji, Finlandii i Polsce.

Ford przeprowadził badania, z których wynika, że najczęstszą przyczyną śmierci w grupie wiekowej od 18 do 24 lat są wypadki drogowe. Producent samochodów podczas kursów podkreśla ryzyko prowadzenia auta pod wpływem niedozwolonych substancji – alkoholu lub narkotyków – oraz ogromne niebezpieczeństwo, które niesie ze sobą również nadużywanie telefonów komórkowych podczas kierowania pojazdem.

Jednak najistotniejsza jest część praktyczna szkoleń, w ramach której młodzi kierowcy uczą się lepszego panowania nad autem oraz właściwej oceny jego gabarytów oraz prędkości. Zdaniem Jima Grahama – menedżera programu Ford DSFL – kursy są bardzo przydatne:

"

Zbyt wielu młodych kierowców ginie w wypadkach spowodowanych przez brak wystarczającego doświadczenia i popełnianie błędnych decyzji. Inwestując ponad 2,1 miliona euro w kursy w 2016, będziemy w stanie zapewnić kierowcom niezbędne umiejętności i wiedzę, która może przyczynić się do uratowania ich życia. Osoby, które dopiero zdobyły prawo jazdy muszą się jeszcze dużo nauczyć w kwestii bezpieczeństwa na drogach, dlatego mocno zachęcamy do wzięcia udziału w treningu DSFL. Szkolenia są angażujące, darmowe i uaktualnianie – zawsze na czasie. "

Ford w ramach kursów współpracuje z wieloma europejskimi organizacjami do spraw bezpieczeństwa, włącznie z programami współorganizowanymi przez rządy w poszczególnych państwach. W dodatku amerykański producent nawiązał współpracę z gwiazdami YouTube’a, które mają pomóc w dotarciu do większej liczby ludzi, uświadamiając ich w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Jedną z bardziej znanych osób jest Tim Burton – Shmee150.

Niemalże wszyscy kierowcy biorący udział w szkoleniach DSFL w 2015 roku oświadczyli w ankiecie, że po treningu zyskali znacznie więcej pewności w prowadzeniu i poleciliby ten program swoim znajomym.

Co ciekawe, Ford był jednym z pierwszych producentów samochodów, który 11 lat temu wdrożył globalny program dla świeżo upieczonych kierowców – w ramach niego przeszkolonych zostało ponad 650 tysięcy osób na całym świecie.

W niedalekiej przyszłości Ford ujawni więcej danych dotyczących szkoleń w Polsce.

Tagi: News Ford