"Darmowy dostęp do Netfliksa z powodu koronawirusa" kuszą maile. Nie daj się nabrać

26.03.2020 14:21
"Darmowy dostęp do Netfliksa z powodu koronawirusa" kuszą maile. Nie daj się nabrać Fot. . AGIFP/Associated Press/East News

 

„Darmowy dostęp do Netfliksa z okazji pandemii” – takie informacje krążą w Internecie. Nie daj się zwieść – to kolejny sposób działania cyberprzestępców.

Czujne oko Internauty

W ostatnim czasie specjaliści od ochrony sieci internetowej zauważyli wzmożoną działalność cyberprzestępców. Internetowi wyłudzacze danych przesyłają informacje w mediach społecznościowych oraz za pomocą popularnych komunikatorów tekstowych, jak WhatsApp, w których kuszą użytkowników darmowym dostępem do platformy streamingowej Netflix.

Przeczytaj także

Mimo, że w ostatnim czasie sporo serwisów, oferujących różnego rodzaju rozrywkę rzeczywiście oferuje specjalne promocje, a czasem także udostępnia swoje treści za darmo, amerykańska platforma Netflix nie należy do jednej z nich. 

Uważaj na nieprawdziwe wiadomości

Przeczytaj także

Internetowi wyłudzacze wysyłają różne wiadomości na różnorodnych platformach społecznościowych. Poniżej przykład jednej z nich:

Ze względu na pandemię wirusa koronawirus na całym świecie Netflix oferuje darmowy dostęp do swojej platformy w okresie kwarantanny. Uruchom dostęp na tej stronie, ponieważ niebawem może się on zakończyć.

Jak podają eksperci z firmy Bitdefender Polska wiadomości przesyłane są najczęściej w językach angielskim i hiszpańskim. Mogą jednak zostać tłumaczone na wszystkie inne języki świata, dlatego należy zachować czujność, gdy ktoś oferuje nam darmowy dostęp do najpopularniejszego dystrybutora treści online.

Przeczytaj także

W dobie panującego koronawirusa cyberprzestępcy próbują wykorzystać naszą uśpioną czujność i w każdy sposób chcą wykraść nasze cenne dane. Każdego dnia obserwujemy pojawienie się ogromnej ilości ataków phishingowych.

Udostępniane są wszelkiego rodzaju złośliwe aplikacje, które zawierają malware czy ransomware. Warto dbać o bezpieczeństwo naszych danych. Przede wszystkim nie wchodźmy na strony, którym nie ufamy, nie klikajmy w linki pochodzące z nieznanych źródeł. To klucz do sukcesu.” - informuje Mariusz Politowicz, ekspert ds. bezpieczeństwa w Bitdefender Polska.

Netflix pomaga w inny sposób

Warto także zaznaczyć, że firma Netflix, choć nie oferuje darmowego dostępu do swoich usług, pomaga poszkodowanym przez koronawirusa pracownikom.

W ostatnim czasie włodarze spółki utworzyli specjalny fundusz pomocowy w wysokości 100 mln dolarów. Zebrane na nim pieniądze mają trafić do członków ekip filmowych nowych produkcji giganta VOD, którzy musieli wstrzymać pracę z powodu epidemii koronawirusa.

Czytaj także: Co oglądać podczas kwarantanny? Lista 10 seriali, które umilą nam czas.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.