Darmowy miesiąc na Netfliksie znów dostępny. Można go zdobyć tym sposobem

24.01.2020 14:42
Darmowy miesiąc na Netfliksie znów dostępny. Można go zdobyć tym sposobem Fot. Shutterstock

Netflix przez długi czas oferował nowym użytkownikom darmowy miesiąc na start, chcąc w ten sposób zachęcić ich do wykupienia płatnego dostępu. Opcja była nagminnie nadużywana, została więc wyłączona. Teraz wraca, ale trzeba wiedzieć, gdzie jej szukać.

Dziś reklamy produkcji oryginalnych serwisów VoD można znaleźć praktycznie wszędzie. Gdy zbliżała się premiera „Wiedźmina” Netfliksa, Geralt, Yennefer i Ciri patrzyli na nas z ogromnej liczby billboardów.

Zanim serwisy strumieniowe doczekały się ogólnej rozpoznawalności, musiały bardziej walczyć o klienta. Jednym ze sposobów na przyciągnięcie potencjalnego użytkownika było kuszenie go miesiącem oglądania treści za darmo.

Okazało się jednak, że użytkownicy znaleźli sposób na permanentne korzystanie z zasobów Netfliksa czy HBO GO za darmo, co skłoniło serwisy do zmian w regulaminie, a nawet całkowitego odstąpienia od oferowania okresy próbnego.

Przeczytaj także

Darmowy miesiąc wraca na Netfliksa, żeby go otrzymać, trzeba jednak otrzymać go w prezencie od już istniejącego klienta. 

Netflix za darmo na miesiąc wrócił. Jak go otrzymać?

Netflix postanowił oddać miesięczny okres próbny w ręce użytkowników. Osoby opłacające dostęp do serwisu mogą w nim wygenerować link polecający dla znajomych.

Założenie konta za jego pośrednictwem pozwoli korzystać z Netfliksa przez pierwszy miesiąc za darmo. Dotyczy to jednak tylko nowych użytkowników, którzy wcześniej nie korzystali z serwisu i... którzy nie mieszkają w Polsce. W naszym przypadku opcja ta nie zadziała.

Link można wygenerować klikając na ikonę prezenty w prawym górnym rogu strony Netfliksa. Możliwość pokazała się na wszystkich kontach, także polskich. Z darmowego miesiąca za jego pośrednictwem będą mogli jednak skorzystać tylko znajomi zagraniczni. Netflix nie podał jeszcze, kiedy (ani nawet czy) przywróci darmowy okres próbny w Polsce.

Serwis zastrzega, że przygotował się na próby nadużyć lepiej, niż poprzednio. Zabronione jest między innymi upublicznianie takiego odnośnika, masowe wysyłanie go znajomym czy wykorzystywanie w celach handlowych.

Odnośnik generowany przez każdego użytkownika jest unikalny, Netflix nie będzie więc miał problemu z wyśledzeniem źródła ewentualnych przekrętów.

Zobacz także: "Wiedźmin" - Netflix przygotowuje film, rozgrywający się w świecie Geralta z Rivii 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.