Pogoda
24.01.2020 14:42

Darmowy miesiąc na Netfliksie znów dostępny. Można go zdobyć tym sposobem

Netflix przez długi czas oferował nowym użytkownikom darmowy miesiąc na start, chcąc w ten sposób zachęcić ich do wykupienia płatnego dostępu. Opcja była nagminnie nadużywana, została więc wyłączona. Teraz wraca, ale trzeba wiedzieć, gdzie jej szukać.

oglądanie Netflix na telewizorze
foto: Shutterstock

Dziś reklamy produkcji oryginalnych serwisów VoD można znaleźć praktycznie wszędzie. Gdy zbliżała się premiera „Wiedźmina” Netfliksa, Geralt, Yennefer i Ciri patrzyli na nas z ogromnej liczby billboardów.

Zanim serwisy strumieniowe doczekały się ogólnej rozpoznawalności, musiały bardziej walczyć o klienta. Jednym ze sposobów na przyciągnięcie potencjalnego użytkownika było kuszenie go miesiącem oglądania treści za darmo.

Okazało się jednak, że użytkownicy znaleźli sposób na permanentne korzystanie z zasobów Netfliksa czy HBO GO za darmo, co skłoniło serwisy do zmian w regulaminie, a nawet całkowitego odstąpienia od oferowania okresy próbnego.

HBO GO
HBO GO
Przeczytaj także HBO GO wycofuje się z darmowego miesiąca dla nowych użytkowników

Darmowy miesiąc wraca na Netfliksa, żeby go otrzymać, trzeba jednak otrzymać go w prezencie od już istniejącego klienta. 

Netflix za darmo na miesiąc wrócił. Jak go otrzymać?

Netflix postanowił oddać miesięczny okres próbny w ręce użytkowników. Osoby opłacające dostęp do serwisu mogą w nim wygenerować link polecający dla znajomych.

Założenie konta za jego pośrednictwem pozwoli korzystać z Netfliksa przez pierwszy miesiąc za darmo. Dotyczy to jednak tylko nowych użytkowników, którzy wcześniej nie korzystali z serwisu i... którzy nie mieszkają w Polsce. W naszym przypadku opcja ta nie zadziała.

Link można wygenerować klikając na ikonę prezenty w prawym górnym rogu strony Netfliksa. Możliwość pokazała się na wszystkich kontach, także polskich. Z darmowego miesiąca za jego pośrednictwem będą mogli jednak skorzystać tylko znajomi zagraniczni. Netflix nie podał jeszcze, kiedy (ani nawet czy) przywróci darmowy okres próbny w Polsce.

Serwis zastrzega, że przygotował się na próby nadużyć lepiej, niż poprzednio. Zabronione jest między innymi upublicznianie takiego odnośnika, masowe wysyłanie go znajomym czy wykorzystywanie w celach handlowych.

Odnośnik generowany przez każdego użytkownika jest unikalny, Netflix nie będzie więc miał problemu z wyśledzeniem źródła ewentualnych przekrętów.

Zobacz także: "Wiedźmin" - Netflix przygotowuje film, rozgrywający się w świecie Geralta z Rivii 

Korzystacie z okresu próbnego w serwisach VoD?

Tagi: Internet Netflix