Dave Bautista skrytykował katolickiego biskupa, który potępił miesiąc dumy LGBT

Sergiusz Kurczuk
05.06.2019 12:21
Dave Bautista skrytykował katolickiego biskupa, który potępił miesiąc dumy LGBT Fot. kadr z filmu Strażnicy Galaktyki

Jeden z katolickich biskupów potępił Gay Pride i osoby biorące w niej udział. Gwiazdor "Strażników galaktyki" postanowił wypowiedzieć się na temat homofobicznego komentarza duchownego.

Jak co roku w czerwcu na terenie Stanów Zjednoczonych odbywają się parady z okazji tak zwanego Gay Pride. Lesbijki, geje, osoby biseksualne i transpłciowe celebrują swoją odmienność, upamiętniając tym samym zamieszki na tle homofobicznym, do których doszło w klubie Stonewall 28 czerwca w 1969 w Greenwich Village w Nowym Jorku. Ten dzień uznaje się za rozpoczęcie walki z o prawa osób LGBT. Nie wszyscy jednak są w stanie zaakceptować istnienie nieheteronormatywnych zachowań człowieka. Katolicki biskup Thomas Tobin przestrzegł wiernych przed uczestniczeniem w obchodach Gay Pride. Aktor Dave Bautista, postanowił mu odpowiedzieć.

"Gay Pride" - Dave Bautista skrytykował wpis biskupa na temat parad równości

Na Twitterze pojawił się wpis, który ugodził w mniejszości LGBT. Biskup nazwał obchody Gay Pride "sprzecznymi z wiarą katolicką".

Przypominam, że katolicy nie powinni wspierać, ani brać udziału w "Miesiącu Dumy" środowisk LGBTQ organizowanych w czerwcu. Promują kulturę i zachęcają do aktywności, które są sprzeczne z wiarą i moralnością katolicką. Są szczególnie szkodliwe dla dzieci.

Te słowa biskupa sprawiły, że Dave Bautista postanowił zainterweniować i odpowiedzieć księdzu. Były zapaśnik, postanowił odrzucić konserwatywne podejście do ruchu LGBT i przedstawić argumenty uderzające w retorykę Tobina.

Moje mamy są lesbijkami. Myślę, że wyszło mi to na dobre. A aktywności, które podejmują, to między innymi pomoc bezdomnym i ludziom, którzy cierpią z powodu chorób psychicznych. Przyznaję, że nie jestem idealny, ale przynajmniej nigdy nie wydaję hipokrytycznych sądów! Jestem pewien, że nie mówisz w imieniu większości katolików. Miłego dnia.

Biskup nie odpowiedział na wpis Bautisty. Gwiazdor "Strażników Galaktyki" publicznie wspiera swoją biologiczną matkę i inne osoby LGBTQ. Aktor sprzeciwił się stereotypowemu postrzeganiu ludzi o innej niż heteroseksualna orientacji seksualnej, podając przykład swoich mam, pomagających potrzebującym oraz samego siebie - człowieka sukcesu, który nie tylko występuje w wielkich hitach Hollywood, ale również przez wiele lat był zapaśnikiem federacji WWE.

Przeczytaj także

"Strażnicy Galaktyki 3" - kiedy premiera?

Dave Bautista powróci niebawem do roli Draxa w 3. części "Strażników Galaktyki".  Premiera filmu została zaplanowana na rok 2021. Gwiazdor wystąpi również w nadchodzącej adaptacji "Diuny", która ma trafić do kin rok wcześniej. Jego ostatnie role to udział w "Avengers: Endgame" i gościnny występ w serialu "Co robimy w ukryciu?".

Zobacz też: Dave Bautista twierdzi, że za zwolnienie Jamesa Gunna odpowiadają „cybernaziści”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.