David Lynch z własną kawiarnią w Polsce. Kiedy i gdzie wielkie otwarcie?

13.03.2021 16:02
David Lynch Fot. CHRIS DELMAS/AFP/East News

Kochacie kawę i filmy Davida Lyncha? Jeśli tak, niebawem powinniście odwiedzić Jaworzno. W mieście powstaje kawiarnia objęta patronatem reżysera.

Fanom produkcji Davida Lyncha nie trzeba tłumaczyć, jak istotną rolę odgrywa w nich kawa. Każdy widz "Miasteczka Twin Peaks" pamięta zapewne bohatera serialu, który próbował wyjaśnić zagadkę śmierci Laury Palmer i popijał ze smakiem aromatyczny napój. Reżyser sprzedaje również własną kawę, sygnowaną swoim nazwiskiem.

Wkrótce będą mogli napić się jej klienci kawiarni, która niebawem otworzy się w Polsce. David Lynch będzie promował miejsce własnym wizerunkiem i nazwiskiem. Lokal ma powstać w Jaworznie.

David Lynch z kawiarnią w Polsce

Wybór miejsca nie jest przypadkowy. W 2016 roku osoby należące do Stowarzyszenia Betlejem wyruszyły na pielgrzymkę na podstawie filmu "The Straight Story" Davida Lyncha. Organizacja została założona przez księdza Mirosława Toszę i zajmuje się wsparciem osób w kryzysie bezdomności.

Polecamy

"The Straight Story" - "Prosta historia" z 1999 roku to dramat obyczajowy oparty na faktach. Opowiada on o sześciotygodniowej odysei głównego bohatera Straighta, który chce pojednać się ze swoim bratem. Mężczyzna przemierza 300 mil traktorem z przyczepą, nie spieszy się, podziwia krajobrazy i porządkuje myśli. Główną rolę w filmie zagrał Richard Farnsworth, który za swój występ otrzymał nominację do Oscara.

Polacy zainspirowani obrazem wyruszyli na małych traktorach z Jaworzna do Lisieux we Francji. O ich działaniach dowiedział się David Lynch, który objął pielgrzymkę patronatem, a nawet sfinansował film dokumentalny na temat wyprawy. Teraz chce podarować mieszkańcom Jaworzna kolejną trwałą pamiątkę po wydarzeniu - kawiarnię.

Jak czytamy na rytmy.pl, ksiądz Tosz, założyciel Wspólnoty Betlejem zdradził nazwę lokalu oraz pomysł na zaaranżowanie wnętrza:

Kawiarnię nazwiemy oczywiście „Straight story”, co jest nawiązaniem do filmu Davida Lyncha. Na ścianach znajdą się fotografie z planu filmowego. Reżyser obejmie ją swoim patronatem.

Otwarcie wyjątkowego miejsca zostało zaplanowane na początek 2022 roku.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.