Dawid Podsiadło zagrał w serialu "Król" na podstawie powieści Twardocha. Jak doszło do współpracy?

14.12.2020 10:32
Dawid Podsiadło Fot. KFP/REPORTER

Wokalista Dawid Podsiadło pojawił się w jednym z odcinków serialowego "Króla". Informację o współpracy przekazał reżyser. Jak doszło do współpracy?

"Król" to książka autorstwa jednego z aktualnie najbardziej poczytnych polskich autorów, Szczepana Twardocha. Powieść powstała w 2016 roku i póki co jest najpopularniejszym dziełem pisarza. Dwa lata po premierze książki, dreszczowiec doczekał się kontynuacji w postaci "Królestwa", a w 2020 roku Canal + wyemitował serial na podstawie dzieła.

W serialowym "Królu" możemy zobaczyć prawdziwą plejadę polskich gwiazd kina. W główną rolę - Jakuba Szapiro wciela się Michał Żurawski. Oprócz tego w obsadzie znajdziemy też Arkadiusza Jakubika, Magdalenę Boczarską i Borysa Szyca. Natomiast w 6. odcinku serii pojawił się znany polski muzyk, Dawid Podsiadło.

Dawid Podsiadło zagrał w serialu "Król"

O epizodzie wokalisty w "Królu" poinformował reżyser serialu Jan P. Matuszyński na Instagramie. Twórca zapowiedział, że Podsiadło zagra i zaśpiewa w produkcji.

Polecamy

Gdy emocje po premierze odcinka nieco opadły, Dawid podzielił się ze swoimi fanami historią na temat swojego aktorskiego epizodu. Przyznał, że czytał powieść, która spodobała mu się na tyle, że podzielił się swoją opinią z jej autorem - Szczepanem Twardochem. Po kilku latach od tamtego zdarzenia Podsiadło cytuje, jaką otrzymał niedawno wiadomość:

Dawcio, robimy ten serial, mówiłeś, że jeśli będziemy robić i zmieścisz nam się w wizji to żeby dać znaka. No to dajemy znaka. Chcesz mignąć?

Muzyk zgodził się bez wahania i podkreślił, że mała rola w serialu była spełnieniem jego marzeń.

'Król" na podstawie powieści Twardocha. O czym jest serial? Gdzie oglądać?

Serial "Król" możecie oglądać za pośrednictwem Canal +. Aktualnie w ofercie jest dostępnych 6 odcinków serii, kolejny ukaże się już 18 grudnia 2020 roku. Akcja wydarzeń toczy się w 1937 roku w Warszawie, gdzie prężnie działa gang dowodzony przez Kuma Kaplicę i Jakuba Szapiro - żydowskiego boksera i gangstera. 

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.