Days Gone pokazuje na ślubnym zwiastunie, jak świat stracił sens

Michał Tomaszkiewicz
13.02.2019 15:38
Days Gone|undefined Fot. kadr z wideo

Małżonkowie ślubują sobie miłość, dopóki śmierć ich nie rozłączy – w świecie pustoszonym przez plagę świrusów zombie słowa te nabierają nowego, gorzkiego znaczenia, co pokazuje nowy zwiastun Days Gone.

Kiedyś to były czasy – my wzdychamy nostalgicznie za dawnymi chwilami, Deacon (główny bohater Days Gone) rozpaczliwie tęskni za chwilami, które mógł spędzać z ukochaną w świecie, który nie próbuje do na każdym kroku zabić.

Nawet gdy wie się, jak skończy się pokazywana na trailerze ceremonia i w jakiej sytuacji znajdzie się tęskniący za Sarah Deacon, przygotowany dla Days Gone zwiastun potrafi poruszyć.

„Zawsze będę Cię kochał i nigdy Cię nie opuszczę” – te słowa wspomina bohater Days Gone, ukrywając się w kościele w którym brał ślub z utraconą ukochaną przed goniącymi go bandytami.

Przeczytaj także

Days Gone – tragiczna opowieść o miłości w czasach zombie

Celem gracza w Days Gone nie jest uratowanie świata – osiągnięciem ponad siły może okazać się po prostu przeżycie. Deacon musi zmagać się nie tylko ze świrusami, czyli ludźmi zamienionymi w bezmyślne stworzenia przez tajemniczy wirus, lecz także stawiać czoła innym ocalałym, dzikiej przyrodzie podnoszącej dumną głowę pod nieobecność jarzma człowieka oraz demonom własnej przeszłości i poczuciu zagubienia po stracie swojej ukochanej żony.

Przetrwaj w bezlitosnej dziczy, szukając powodu, dla którego warto dalej żyć pomimo olbrzymiej, osobistej straty.

Twórcy obiecują, że podejmowane przez gracza wybory będą bezpośrednio wpływać na fabułę gry – karma może wrócić do nas w postaci, która może się nam nie spodobać.

W Days Gone będzie gdzie uciekać – akcja gry rozgrywa się w otwartym świecie północno-zachodniej Ameryki, przez które przemieszcza się (o ile wystarczy na to odwagi) motocyklem, jednym ze wspomnień po utraconym, lepszym życiu.

Zobacz także: >> Grający w brutalne gry mają lepiej wykształcone poczucie moralności  <<

Premiera Days Gone zaplanowana jest na 26 kwietnia 2019 roku. Tytuł ukaże się tylko na PlayStation 4.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.