Dbaj o klimat biorąc prysznic

Michał Tomaszkiewicz
18.01.2016 15:45
Dbaj o klimat biorąc prysznic Fot. hydrao.fr

Inteligentna końcówka prysznicowa informuje kolorami, ile wody zużyłeś. Światło emitowane jest przez wbudowaną diodę LED.

Gadżet został stworzony przez Hydrao z myślą o osobach, które chcą brać prysznic troszcząc się przy tym o kondycję środowiska oraz kieszeni. Z badań wynika, że średnio zużywamy na jedną kąpiel nawet 80 litrów wody.

W domyślnym trybie pracy inteligentny prysznic Hydrao komunikuje się z użytkownikiem za pomocą trzech kolorów. Do chwili zużycia 10 litrów woda podświetlana jest na zielono. Kolor niebieski daje znać, że zużyliśmy między 10 a 50 litrów.

Długodystansowcy biorący prysznic na tyle długo, by przekroczyć 50 litrów zobaczą mrugające czerwone światło. Końcówka Hydrao nie jest podłączona do zasilania: energia niezbędna do zaświecenia diody LED generowana jest dzięki przepływającej przez końcówkę wodzie.

foto: hydrao.fr Fot. foto: hydrao.fr

Jak na inteligentne urządzenie domowe przystało, świecąca końcówka prysznicowa jest obsługiwana przez własną aplikację. Można za jej pomocą zmienić granice przejścia na oświetlenie innego koloru.

Apka pozwala także na obejrzenie statystyk zużycia wody, przejrzenie tabeli najlepszych wyników (wraz z możliwością porównania poszczególnych pryszniców z wyznaczonym prysznicem wzorcowym), śledzenie postępów w nauce oszczędnych kąpieli i porównanie nawyków różnych osób.

Nie może też oczywiście zabraknąć wyliczenia spodziewanych oszczędności podczas płacenia rachunku.

Producent pracuje nad drugą generacją inteligentnego prysznica – nowa, ulepszona wersja ma się pokazać już w lutym lub marcu 2016 roku. Brak na razie informacji o wprowadzanych zmianach; wśród ulepszeń które moglibyśmy zaproponować jest między innymi opcja zaznaczenia, że prysznic bierze się w dwie osoby i odpowiednie dostosowanie do tego faktu oświetlenia.

Jak wykorzystałbyś kolory pod prysznicem?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.