Pogoda
14.08.2019 12:30

"Dead Island 2" nadal żyje! Tytuł ma nowego producenta

Pięć lat temu Techland obiecał nam, że dostaniemy sequel ich pierwszego hitu o zombiakach. W tym czasie zdążyliśmy zapomnieć o tej obietnicy, przypomnieć sobie na nowo i jeszcze raz zapomnieć.

Dead Island
źródło: materiały prasowe

Chociaż większość fanów Techlandu skupia się na nadchodzącej premierze "Dying Light 2", niektórzy z nich nadal pamiętają o ich pierwszym zombiakowym projekcie, do którego prawa kilka lat temu przejął THQ Nordic.

Prace nad sequelem ruszyły już 5 lat temu, ale od tego czasu "Martwa Wyspa 2" wciąż nie może złapać wiatru w żagle. W ciągu tych kilku lat już trzy firmy miały odpowiadać za produkcję gry. Najnowszym deweloperem okazało się Dambuster Studio, czyli autorzy średniego "Homefront: The Revolution" sprzed trzech lat.

Wcześniej za ten tytuł odpowiadać mieli twórcy "Spec Ops The Line" (Yager) czy "Sonic All Stars Racing Transformed" (Sumo Digital). Z różnych jednak powodów szefowie THQ decydowali się rezygnować ze współpracy z nimi.

Lew Leon
Lew Leon
Przeczytaj także Kultowa polska gra wraca bez DRM na GOG

"Dead Island 2" w marcu 2021 roku?

Informacja o nowym producencie gry pochodzi od samego THQ Nordic, które w swoim najnowszym raporcie finansowym poinformowało o toczących się pracach nad tytułem.

Oprócz potwierdzenia, że projekt "Dead Island" nie jest martwy, fani dowiedzieli się, że trwają prace nad pierwszym od lat Saints Row. Ostatnia odsłona "Gat out of Hell" trafiła do nas w 2014 roku.

"Saints Row V" ma zostać zaprezentowane podczas nadchodzącego Gamescomu. Na razie pozostaje tajemnicą czy "piątka" to spinoff, pełnoprawny tytuł, czy może nawet gra mobilna.

O obu grach wspomiano w raporcie zaledwie w paru zdaniach, ale wystarczyło to, aby na nowo pobudzić oczekiwania fanów. Niektórzy komentatorzy sugerują, że premiera gry mogłaby mieć miejsce nawet w ciągu najbliższych 2 lat.

Przypomnijmy z tej okazji jeden z najlepszych w historii trailerów gier, który zachwycił nas 8 lat temu. Czy możemy liczyć na premierę "dwójki" równo dekadę po wypuszczeniu oryginału?

Zobacz także:  Dying Light 2 na E3. Nowe szczegóły o kontynuacji polskiego hitu

Czekacie na Dead Island 2?

Tagi: Gry