Deadpool zostanie nowym Black Pantherem w komiksach Marvela

Kamil Kacperski
24.10.2018 12:54
Black Panther Deadpool|undefined Fot. materiały prasowe

W uniwersum Marvela szykują się spore zmiany - T'Challa ustąpi miejsca Deadpoolowi w nowej serii komiksów "Black Panther vs Deadpool". Tak zapowiada okładka 4. zeszytu. 

Pod koniec października 2018 roku do sprzedaży trafił dopiero pierwszy zeszyt z serii "Black Panther vs Deadpool", ale Marvel już teraz pokazał okładkę 4. części komiksu. Przedstawia ona Deadpoola siedzącego na tronie Wakandy otoczonego przez, jakżeby inaczej, czarne pantery. Mężczyzna jest ubrany w czerwono-czarny kostium, który przypomina domowy mash-up oryginalnych strojów Najemnika z Niewyparzoną Gębą i Black Panthera.

Deadpool pyta się na okładce T'Challi: "jak ci się podobam teraz?", używając głupiej gry słownej - zmienił słowo "now" na "meow". Żarcik przedni, z resztą jak większość powiedzonek wesołego najemnika. Oto okładka w całej okazałości:

okładka Fot. foto: okładka komiksu "Deadpool vs Black Panther #4"

Czy Deadpool zostanie Black Pantherem?

Cóż, patrząc na historię Marvel Comics niczego nie możemy być pewni - w końcu kiedyś Deadpool zamordował całe uniwersum, a także samych autorów komiksu. Dlatego nie wykluczymy tego, że Wade Wilson może faktycznie zostać Black Pantherem. Panther-Pool? Czemu nie. 

Marvel opublikował również krótki opis fabuły serii, z którego dowiadujemy się, że Deadpool z niewyjaśnionych przyczyn potrzebuje wibranium, co prowadzi go w końcu do Wakandy. Niestety nie wspomniano w nim, w jaki sposób Wilson trafia na tron Black Panthera:

Z powodów, których raczej nie chciałby upubliczniać (bo są krzywdzące dla jego wizerunku), Deadpool potrzebuje cząstki wibranium... Jedynym sposobem na zdobycie go jest stawienie czoła samemu Black Pantherowi. Jednak Deadpool szybko się dowiaduje, że jego niekonwencjonalne metody nie są zbyt skuteczne przeciwko królowi najbardziej zaawansowanego kraju na świecie... 

Kiedy Black Panther vs Deadpool trafi do sprzedaży?

Za serię są odpowiedzialni panowie Ryan Benjamin, Rain Beredo (twórcy), Ricardo Lopez (rysownik) i Daniel Kibblesmith (scenarzysta). Wydawcą serii jest natomiast Will Moss, który zapowiedział, że "Black Panther vs Deadpool" nie rozczaruje fanów obydwóch postaci:

W serii będzie walka, która może się odbyć tylko w komiksach (przynajmniej na razie). "Black Panther vs Deadpool" to połączenie dwóch światów, które jest w połowie o Black Pantherze/Wakandzie i w połowie o Deadpoolu/Wariatkowie. Przez zestawienie ze sobą tych dwóch postaci, Daniel, Ricardo, Rain i Ryan odnajdują w fascynujący sposób te cechy, które powodują, że te postaci utrzymały się na rynku tak długo.

Komiks "Black Panther vs Deadpool #4" trafi do sprzedaży 30 stycznia 2019 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.