Death Stranding ma kłopoty. Fani zirytowani za określenie aseksualności "stylem życia"

12.11.2019 10:43
Death Stranding ma kłopoty. Fani zirytowani za określenie aseksualności "stylem życia" Fot. źródło: Materialy Prasowe, Sony

Internet rozkłada najnowszą grę Hideo Kojimy na cząsteczki pierwsze i analizuje każdy możliwy fragment gameplau od dnia premiery. Najnowsze znalezisko nie stawia dewelopera w pozytywnym świetle.

Aseksualność to istotny motyw Death Stranding, który jest poruszany na przestrzeni całego tytułu. Niestety według wielu graczy Kojima przedstawia aseksualność w bardzo mylący sposób, przekręcając prawdziwą definicję. W grze stworzonej przez Kojimę jest ona mianowicie określana jako "bezseksualny styl życia".

Twórcy Death Stranding nie wiedzą czym jest aseksualność

W najnowszym tytule od Kojimy to właśnie aseksualnosć jest powodem spadku urodzeń na świecie, która doprowadza świat na skraj apokalipsy. W jednym z dzienników, jakie gracze mogą odnaleźć w świecie gry, osoby aseksualne są określane jako ludzie, którzy nie są w stanie odczuwać pożądania lub pociągu. Wpis ten spotkał się z szybką negatywną reakcją wielu internautów.

ppe
Przeczytaj także

Największym problemem według wielu komentatorów jest fakt określania aseksualności jako "stylu życia". Według nauki aseksualność jest to orientacja seksualna (chociaż przez niektórych ludzi jest uznawana za jej brak). Określanie jej mianem "stylu życia" sugeruje, że aseksualność jest wyborem.

W grze Kojimy aseksualność powiązana jest również z niezdolnością tworzenia więzi emocjonalnych. Jest to również błędne założenie, ponieważ osoby aseksualne są często w szczęśliwych związkach, w których po prostu seks nie odgrywa większej roli.

Fakt tak dużego faux-pas autorów gry jest o tyle interesujący, gdy porównamy, jak do tematu seksualności podchodzą, chociażby twórcy Cyberpunka 2077. Oczywiście gra od CD-Red również może być atakowana w tydzień po premierze, gdy gracze zdołają rozłożyć ją na części pierwszej. W dzisiejszych czasach naprawdę warto jednak zwracać uwagę na każdy szczegół w grach, zwłaszcza gdy twórcy określają je mianem "kompletnie nowego gatunku gier".

Zobacz także: "Cyberpunk 2077" bez opcji wyboru płci postaci. "Naszym celem jest ofiarowanie ludziom prawdziwej swobody"

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.