Pogoda
14.07.2020 16:17

Death Stranding na PC. Wygląda lepiej, niż na PS4? [WIDEO]

Death Stranding wreszcie trafiło na PC. Gra, która oryginalnie powstała na PlayStation 4, na konsoli zachwycała grafiką. Czy na nowoczesnych komputerach będzie wyglądać jeszcze lepiej?

Death Stranding na PC. Wygląda lepiej, niż na PS4? [WIDEO]
foto: materiały prasowe Kojima Productions

Death Standing to gra wyjątkowa. Im więcej zapowiedzi na temat dzieła Hideo Kojimy widzieliśmy, tym mniej wiedzieliśmy o samym tytule, który przedstawia świat bardzo niecodzienny. Oryginalność gry odbiła się nieco na jej popularności: rozgrywka nie sprowadzała się tylko do walki, więc część odbiorców uznała ją za zbyt mało dynamiczną.

Jednego jednak nie można Death Stranding odmówić: oprawy graficznej. Gra potrafiła wycisnąć bardzo wiele z wiekowego tak naprawdę sprzętu, jakim jest liczące sobie 6 lat PlayStation 4.

Death Stranding
Death Stranding
Przeczytaj także Death Stranding dostanie bardzo łatwy poziom trudności, żeby gracze z Zachodu mogli go przejść

14 lipca 2020, dzięki debiucie gry na komputery PC, będziemy mogli zobaczyć jak gra Kojimy potrafi wyglądać, gdy nie jest ograniczana przez wydajność procesora i karty graficznej. Atmosferę podgrzewał dyrektor artystyczny stojący za Death Stranding, który grę na konsoli porównał do oglądania serialu TV, a tytuł uruchomiony na pececie opisał jako oglądanie filmu kinowego. W 100 klatkach na sekundę.

Death Stranding: PC kontra PlayStation. Jak zmieni się wygląd gry?

Odblokowana rozdzielczość i brak limitowania klatek na sekundę, a do tego obsługa trybu szerokoekranowego: takie obietnice zostały złożone graczom, którzy kupią Death Stranding w wersji na PC.

Jak wieść niesie, zostały one spełnione: entuzjaści z mocnym sprzętem będą mogli się cieszyć intrygującą historią odgrywaną w nawet 100 klatkach na sekundę. Twórcy postarali się także o dopieszczenie efektów graficznych.

Efekt widoczny jest na zwiastunie premierowym.

Hideo Kojima zapewnił, że Death Stranding na PC to „oryginalna wizja gry”, która miała działać w 60 klatkach na sekundę. Na PS4 trzeba było zadowolić się połową tej wartości.

Zobacz także: Death Stranding z polskim dubbingiem. Sprawdźcie nowy trailer 

Graliście w Death Stranding?