Death Stranding zniknął z listy gier na wyłączność na PS4. Premiera gry będzie zagmatwana jak jej fabuła?

08.08.2019 11:25
Death Stranding|undefined Fot. materiały prasowe Sony

Death Stranding, gra tworzona przez Hideo Kojimę, uważana jest za najważniejszy tytuł, jaki pokaże się w 2019 roku na PlayStation 4. Od samego początku gra była planowana jako wydana wyłącznie dla konsoli Sony, teraz jednak zniknęła z oficjalnego spisu producenta. Co się dzieje?

Death Stranding nie będzie zwykłą grą. Kojima zapowiedział, że chce stworzyć raczej manifest, niż tradycyjny tytuł, który dostarcza tylko zabawy. Rozgryzienie prezentowanej historii ma być trudne, a prezentowane wydarzenia mają być trudne do przetrawienia, w przeciwieństwie do większości gier, które są łatwe i proste w odbiorze.

Dzieło Kojimy jest tak skomplikowane, że Mads Mikkelsen, jeden z głównych aktorów występujących w Death Stranding przyznał, że sam nie rozumie, co i dlaczego nagrywał jako kwestie kreowanego przez siebie bohatera.

Przeczytaj także

O, tym, że Hideo Kojima nie żartował mówiąc o tworzeniu dzieła trudnego w odbiorze można przekonać się, oglądając trwający 9 minut zwiastun. Po zapoznaniu się z nim na temat Death Stranding wiemy nawet mniej, niż wcześniej.

Przeczytaj także

Gra powstaje od 2015 roku w ramach umowy zawartej przez Sony i studio należące do Kojimy. Death Stranding w związku z tym miało trafić tylko na konsole PlayStation 4, mając być tytułem, dla którego gracze zdecydują się na zakup platformy. Nieoczekiwanie, na kilka miesięcy przed premierą, gra została usunięta z listy prezentującej gry na wyłączność dla PS4.

Death Stranding zniknął z listy tytułów na wyłączność dla PlayStation 4

Oficjalnie na temat dostępności Death Stranding na PS4 i inne platformy żadna ze stron nie wydała jakiegokolwiek komunikatu. Od 2015 roku wiadomo jednak było, że gra tworzona była także na komputery PC, chociaż premiera na blaszaki miała odbyć się znacznie później.

Zniknięcie Death Stranding z listy gier na wyłączność na konsolę Sony może budzić niepokój. Producent stara się, żeby tytuły tylko na PS4 wyróżniały się jakością. Przykładem jest najlepsza gra 2018 roku, God of War, który został wydany tylko na PlayStation 4.

Czy zrezygnowanie przez Sony posiadania Death Stranding tylko dla siebie oznacza, że gra oceniana jest jako nie spełniająca pokładanych w niej oczekiwań? Czy Kojimie udało się może zmodyfikować umowę, tak by premiera wersji PC ukazała się równocześnie z grą na PS4?

Być może dowiemy się czegoś więcej na temat przyszłych losów Death Stranding podczas targów gamescon 2019, na których Kojima ma osobiście opowiadać o tworzonej przez siebie grze. Zabierze ze sobą zapewne dziecko w słoiku, przez które miał już problemy z wjazdem na teren USA.

Zobacz także: Hideo Kojima podróżował z dzieckiem w formalinie. Zatrzymali go celnicy 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.