Skarga po debacie o "Bohemian Rhapsody" w TVP. Sprawa trafiła do KRRiT

07.12.2021 15:26
Bohemian Rhapsody Fot. Rex Features/East News

Po dyskusji o filmie "Bohemian Rhapsody" w TVP wpłynęła skarga na prowadzącego do KRRiT.

Z okazji 30. rocznicy śmierci Freddiego Mercury'ego, TVP pokazało film biograficzny "Bohemian Rhapsody". Po emisji produkcji pokazano dyskusję Michała Rachonia m.in. z muzykiem Jędrzejem Kodymowskim i Piotrem Lisiewiczem z "Gazety Polskiej". "Debata o kinie" oburzyła wielu widzów i jak się okazuje, na prowadzącego wpłynęła skarga.

Polecamy

Absurdalna debata o "Bohemian Rhapsody" w TVP. Wpłynęła skarga do KRRiT

Podczas debaty rozmówcy skupili się na orientacji seksualnej Freddiego Mercury'ego podkreślają, że wokalista nie afiszował się ze swoim homoseksualizmem. Wielu widzów skrytykowało program w social mediach za niski poziom debaty. Jak podała Gazeta.pl, po emisji programu wpłynęła skarga na prowadzącego Michała Rachonia do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Na razie nie podano szczegółów, ale mówi się, że chodzi o brak reakcji na tezy, które padły podczas debaty.

W programie "Debata o kinie" m.in. skrytykowano organizacje LGBT. Piotr Lisiewicz stwierdził podczas debaty:

Od Freddiego biła wrażliwość, której teraz brakuje obecnym środowiskom LGBT - teraz jest odwrotnie, mają burzyć naszą kulturę. Kiedy słyszę, że Słowacki mógł być homoseksualistą, Konopnicka lesbijką, a Pułaski kobietą, to są rzeczy z kompletnie innej wrażliwości.

Zwrócono uwagę również na relację Freddiego z Mary Austin i podkreślono, że to ją najbardziej kochał Mercury, który w testamencie przypisał jej większość praw autorskich.

Polecamy

24 listopada minęło 30 lat od śmierci Freddie Mercury'ego. Frontman Queen zmarł w swoim londyńskim domu na zapalenie płuc z powodu zaniżenia odporności organizmu. Wokalista dowiedział się o tym, że ma AIDS wiosną 1987 roku.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.