Pogoda
24.09.2020 14:07

Dębina-Osada: Wójt i proboszcz testowali plac zabaw dla dzieci [WIDEO]

Jak najlepiej przetestować zjeżdżalnie dla dzieciaków? Zobaczyć, czy nie zarwie się pod dorosłym. Z takiego założenia wyszli wójt i proboszcz w gminie Ulhówek.

Dębina-Osada: Wójt i proboszcz testowali plac zabaw dla dzieci [WIDEO]
foto: zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

W weekend 19-20 września w miejscowości Dębina-Osada w gminie Ulhówek w powiecie tomaszowskim odbyło się oficjalne otwarcie nowego placu zabaw dla dzieci. Jak podaje Lublin 112, dla mieszkańców było to dość wyjątkowe wydarzenie. Wszystko dlatego, że sami mieszkańcy byli mocno zaangażowani w tworzenie tego miejsca.

Wójt i proboszcz przetestowali zjeżdżalnie dla dzieci

Zarośnięty wcześniej plac został uporządkowany przez mieszkańców, a gmina, sołtys wsi oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich wsparły inicjatywę, wyposażając miejsce w urządzenia zabawowe, tworząc pełnoprawny plac zabaw. 

Hasztag #ZapytajKrzycha
Hasztag #ZapytajKrzycha
Przeczytaj także Hasztag #ZapytajKrzycha bije rekordy popularności na Twitterze. Sprawdźcie dlaczego

W weekend doszło do oficjalnego przecięcia wstęgi, a chwilę po tym oficjele postanowili sprawdzić stan nowych urządzeń. Wśród "testerów" sprzętu znaleźli się m.in. wójt gminy Ulhówek Łukasz Kłębek, a także proboszcz tamtejszej parafii. Wójt skwitował zdarzenie słowami: "To będzie hit internetu".

Jego słowa okazały się być prorocze:

Plac zabaw (teraz wiadomo, że bezpieczny) od teraz będzie służyć najmłodszym mieszkańcom Dębiny. 

Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke
Przeczytaj także Janusz Korwin-Mikke: dziwne zachowanie w trakcie wywiadu w TV. Internauci podejrzewają drzemkę lub... śmierć [WIDEO]
Tagi: Newsy