DeepNude, aplikacja do rozbierania kobiet na zdjęcia, dostępna jako strona www

Michał Tomaszkiewicz
15.07.2019 14:12
DeepNude, aplikacja do rozbierania kobiet na zdjęcia, dostępna jako strona www Fot. zrzut ekranu deepnude.com

Autorzy DeepNude przestraszyli się konsekwencji swojego dzieła i usunęli aplikację do usuwania ubrań ze zdjęć kobiet z internetu. Zanim to się stało, powstało wiele kopii – jedna z nich została udostępniona online.

Sztuczna inteligencja nie ma wbudowanej moralności. Jej umiejętności można wykorzystywać do woli na sposoby, które wzbudzają poważne wątpliwości.

Tak jest właśnie w przypadku aplikacji DeepNude, która wykorzystuje odpowiednio wytrenowane sieci neuronowe do usuwania ubrań ze zdjęć kobiet. Wystarczyło wgrać zdjęcie i wcisnąć jeden przycisk, żeby po 30 sekundach otrzymać przerobioną fotografię, pokazującą uwiecznioną na niej osobę nago.

Przeczytaj także

Oprogramowanie z miejsca stało się hitem internetu. Odzew zaskoczył twórców, którzy po przemyśleniu sprawy postanowili usunąć aplikację z sieci. Jej masowe wykorzystanie miało nieść zbyt duże ryzyko nadużyć, na przykład tworzenia fałszywek i szantażowania nimi znajomych z pracy, uczelni, czy nawet ze szkoły.

W sieci nic jednak nie ginie. Oprogramowanie błyskawicznie zostało udostępnione w przerobionej wersji, która nie dodawała znaku wodnego informującego o tym, że obraz jest fałszywką. Teraz nie trzeba jej nawet pobierać – wystarczy wejść na nową, stworzoną przez Polaków stronę www.

DeepNude online. Darmowa strona rozbierająca kobiety na zdjęciach

Narzędzie pokazujące możliwości źle używanej sztucznej inteligencji jest dostępne dla każdego, wystarczy wpisać do przeglądarki odpowiedni adres. Nie podamy go tutaj, jednak jego odnalezienie nie stanowi tak naprawdę żadnego problemu.

Po przeczytaniu komunikatu o tym, że witryna nie bierze żadnej odpowiedzialności za wykorzystanie stworzonych dzięki niej obrazów można przejść do procedury obróbki zdjęcia.

deepnude_online_02 Fot. foto: zrzut ekranu DeepNude Online

Serwis jest oblegany, może się więc okazać, że ciekawscy będą musieli poczekać na zajęcie wgranym przez nich zdjęciem w kolejce. Gdy odczeka się swoje, otrzymuje się przerobione zdjęcie do pobrania. Autor strony zastrzega, że żadne z nich nie jest zapisywane na serwerze.

Witryna nie będzie zapewne działała zbyt długo, jeśli więc macie niezdrową ciekawość do zaspokojenia, trzeba to zrobić jak najszybciej.

Zobacz także: Scarlett Johansson o walce z porno z jej udziałem: to przegrana sprawa

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.