Pogoda
26.09.2018 14:17

Degustacja wina w ciemności - bezpieczna atrakcja dla szukających nowych wrażeń

W połowie września 2018 roku redakcja Antyradio.pl miała możliwość uczestnictwa w degustacji wina w ciemności, na zaproszenie Wyjątkowego Prezentu, firmy funkcjonującej na rynku już od 11 lat. Czy warto wziąć udział w takim wydarzeniu?

Degustacja wina w ciemności - bezpieczna atrakcja dla szukających nowych wrażeń
foto: shutterstock

Redakcja Antyradio.pl miała okazję wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu, w jednej z warszawskich restauracji. Dla typowych mieszczuchów, którzy nawet w środku nocy otoczeni są w swoich domach różnego rodzaju światłem, czy to od ekranów komputera i telefonu, neonami i latarniami za oknem, czy też lampami w oknach po drugiej stronie ulicy, doświadczenie całkowitej ciemności mogło być naprawdę szokujące.

Zapraszamy więc na krótką relację z naszej degustacji.

Degustacja wina w ciemności - zabawa z odrobiną dreszczyku

Czy zamykaliście się kiedyś w szafie lub w toalecie za dziecięcych czasów, żeby sprawdzić, jak różnego rodzaju zabawki świecą w ciemności? Wtedy absolutna ciemność była czymś fascynującym i podczas degustacji w ciemności - czy to wina, czy też różnego rodzaju potraw - ponownie staje się niezwykle emocjonująca. A warto podkreślić, że w pomieszczeniu, w którym odbywa się wydarzenie, skrytym dodatkowo za kilkoma warstwami kotar, panuje ciemność absolutna do tego stopnia, że obsługa - żeby móc przeprowadzić degustację - porusza się w noktowizorach!

shutterstock_676871383

Choć obsługa dokładnie instruuje wszystkich gości, opisując kolejne czynności i zadania i informując po kolei o tym, co nas czeka, warto nie kusić losu i nie zakładać najlepszego ubrania. W  kompletnej ciemności o niedokładny ruch nietrudno. Ma to jednak swoje zalety - nic nas nie rozprasza, ponieważ niczego nie widzimy. Nie możemy nastawić się negatywnie z powodu złego koloru obrusu na stole, nierówno ułożonych sztućców czy chociażby dekoracji, która nie jest w naszym guście.

Dzięki temu możemy maksymalnie skupić się na smakach i zapachach, a także na opowieści prowadzącego. Wrażenia są zaskakujące, choć też momentami pełne refleksji dotyczącej tego, w jaki sposób jemy i pijemy na co dzień, nie doceniając różnych elementów. Do kolejnych kieliszków wina dodawane są także przystawki, które po skosztowaniu w sekundę zmieniają nasze odczucia względem spożywanego trunku.

Nie chcemy zdradzać za dużo szczegółów samego wydarzenia, żeby nie psuć niespodzianki tym, którzy zdecydują się na udział w nim. Warto jednak podkreślić, że - choć wielu osobom może się wydawać, że cała akcja nie jest zbyt ciekawa - poznawanie smaków w ciemności jest naprawdę ekscytujące nawet dla tych, którzy przekonani są, że zmysły smaku i węchu mają naprawdę wysoko rozwinięte.  

Czym jest Wyjątkowy Prezent?

Za pośrednictwem strony internetowej można zakupić vouchery na realizację najróżniejszych doświadczeń i aktywności, począwszy od wizyty w spa i escape roomach, przez skoki na spadochronie, paintball, rajdy samochodowe, aż po zabawy w wirtualnej rzeczywistości - markę Wyjątkowy Prezent zaczyna kojarzyć coraz więcej osób, które szukają mniej standardowych podarunków dla bliskich czy znajomych. Firma chwali się, że w swojej ofercie ma „ponad 2500 pomysłów na oryginalne prezenty, które dostarczają niezwykłych wrażeń, wyzwalają emocje i są marzeniami wartymi spełnienia”. 

Justyna Kierzkowska