Pogoda
27.10.2017 15:05

Destiny 2 – lepsza grafika jest na PC czy PS4?

Destiny 2 wylądowało na PC i stało się pretekstem po porównania grafiki na konsoli i komputerach. Okazało się, że jedna ze stron nie jest godna czyścić butów drugiej.

Destiny 2 – lepsza grafika jest na PC czy PS4?
foto: kadr z wideo

Między zwolennikami konsol i komputerów PC trwa zażarta wojna o prawdo do posiadania poczucia wyższości. Platformy prezentują sobie odmienne podejście do tworzenia i pokazywania gier.

W przypadku konsol mamy do czynienia z jedną, dobrze znaną konfiguracją, z której dzięki ciężkiej pracy programistów udaje się wycisnąć dosłownie wszystko.

Tworzenie gier na PC to już zdecydowanie trudniejsza sprawa – modułowa budowa sprawia, że programiści muszą stworzyć tytuł działający poprawnie na milionach możliwych kombinacji sprzętowych. Bezpieczeństwo i uniwersalność kodu okupowana jest większym zapotrzebowaniem na moc obliczeniową, przez co pecety, które są bardziej wydajnej od konsol, niekoniecznie muszą pokazywać lepszą grafikę.

Jak jest w przypadku Destiny 2? Dokładnemu porównaniu poddano wersję uruchamianą na konsoli PlayStation 4 oraz na PC. Werdykt jasno wskazuje, że zwycięzca jest tylko jeden.

Hasztag #pcmasterrace może rozpalać się do czerwoności, jako że blaszaki pokazują świat Destiny 2 zdecydowanie lepiej, ładniej, i bardziej szczegółowo, niż ma się to w przypadku wersji na PS4.

Użytkownicy komputerów rozpieszczani są możliwością dokładnego skonfigurowania opcji graficznych, pozwalających dostosować grę do oczekiwań oraz możliwości sprzętu – i o ile Destiny 2 na konsoli działa w 30 klatkach na sekundę, o tyle na pececie można osiągnąć nawet 200 FPS, o ile oczywiście karty graficzne oraz monitor na to pozwolą.

Pozostaje oczywiście kwestia ceny, jaką trzeba zapłacić za komputer PC zawstydzający możliwościami PS4 – za mocny gamingowy pecet najeżony kartami GeForce GTX 1080 Ti spokojnie można kupić nawet kilka konsol.

Jeśli nie wiecie jeszcze, czy chcecie zanurzyć się w świat Destiny 2, warto rzucić okiem na ten krótki klip - tak udanego filmu motywacyjnego nie widzieliśmy od dawna.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry