Destiny 2 – lepsza grafika jest na PC czy PS4?
Michał Tomaszkiewicz
27.10.2017 15:05
Destiny 2 – lepsza grafika jest na PC czy PS4? Fot. kadr z wideo

Destiny 2 wylądowało na PC i stało się pretekstem po porównania grafiki na konsoli i komputerach. Okazało się, że jedna ze stron nie jest godna czyścić butów drugiej.

Między zwolennikami konsol i komputerów PC trwa zażarta wojna o prawdo do posiadania poczucia wyższości. Platformy prezentują sobie odmienne podejście do tworzenia i pokazywania gier.

W przypadku konsol mamy do czynienia z jedną, dobrze znaną konfiguracją, z której dzięki ciężkiej pracy programistów udaje się wycisnąć dosłownie wszystko.

Tworzenie gier na PC to już zdecydowanie trudniejsza sprawa – modułowa budowa sprawia, że programiści muszą stworzyć tytuł działający poprawnie na milionach możliwych kombinacji sprzętowych. Bezpieczeństwo i uniwersalność kodu okupowana jest większym zapotrzebowaniem na moc obliczeniową, przez co pecety, które są bardziej wydajnej od konsol, niekoniecznie muszą pokazywać lepszą grafikę.

Jak jest w przypadku Destiny 2? Dokładnemu porównaniu poddano wersję uruchamianą na konsoli PlayStation 4 oraz na PC. Werdykt jasno wskazuje, że zwycięzca jest tylko jeden.

Hasztag #pcmasterrace może rozpalać się do czerwoności, jako że blaszaki pokazują świat Destiny 2 zdecydowanie lepiej, ładniej, i bardziej szczegółowo, niż ma się to w przypadku wersji na PS4.

Użytkownicy komputerów rozpieszczani są możliwością dokładnego skonfigurowania opcji graficznych, pozwalających dostosować grę do oczekiwań oraz możliwości sprzętu – i o ile Destiny 2 na konsoli działa w 30 klatkach na sekundę, o tyle na pececie można osiągnąć nawet 200 FPS, o ile oczywiście karty graficzne oraz monitor na to pozwolą.

Pozostaje oczywiście kwestia ceny, jaką trzeba zapłacić za komputer PC zawstydzający możliwościami PS4 – za mocny gamingowy pecet najeżony kartami GeForce GTX 1080 Ti spokojnie można kupić nawet kilka konsol.

Jeśli nie wiecie jeszcze, czy chcecie zanurzyć się w świat Destiny 2, warto rzucić okiem na ten krótki klip - tak udanego filmu motywacyjnego nie widzieliśmy od dawna.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.